«Культура vs війна»: «КіноБукет» представить у Києві понад 30 стрічок

ZN.UA Ексклюзив Опитування читачів
Поділитися
«Культура vs війна»: «КіноБукет» представить у Києві понад 30 стрічок © Bouquet Kyiv Stage

З 17 по 20 серпня на території заповідника «Софія Київська» вже вшосте відбудеться фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Важливою його частиною є «КіноБукет», який включатиме понад 30 фільмів, об’єднаних загальною темою «Культура vs війна».

«КіноБукет» можна назвати фестивалем у фестивалі з власною програмою та окремими локаціями. Цього року кінопокази відбуватимуться в кінозалі, в приміщенні «Хлібні» та просто неба, у Софійському саду. Організатором «КіноБукету» традиційно виступає Асоціація «Дивись українське!», програмний директор — Володимир Войтенко, продюсер — Андрій Різоль, координатор — Євгенія Міщенко. 

18–20 серпня з 12:00 до 18:00 у кінозалі «Хлібні» показуватимуть 25 короткометражних фільмів, об’єднаних у чотири програми — «Украдений мир», «Про любов», «Про боротьбу» та «Про мрію».

Програму «Украдений мир» відкриває 12-хвилинний проєкт анімаційного режисера Микити Лиськова «Путлер Капут». Він закликав аніматорів з усього світу створити невеличкі історії про те, як Путіну настає кінець. У добірці — дуже короткі, переважно по 30 секунд анімації, які в різній формі показують, як це відбувається. 

Також у цій програмі є 5-хвилинний фільм «Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі», знятий фотографом з «Азову» Дмитром Козацьким (зроблені ним світлини облетіли весь світ). Змонтований разом із Юлією Гонтарук із об’єднання «Вавилон 13» фільм показує, на що в цій війні перетворилася «Азовсталь». 

Ще одна картина програми, «Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Сухолиткого-Собчука демонструє, якими зусиллями країна готується зупинити агресора. А фільм «Чорнобиль 22» Олексія Радинського розповідає, що відбувалося на Чорнобильській атомній станції під час окупації, як цей місяць пережили люди, котрі там працюють.

У програмі «Про любов», серед інших, представлений фільм «ГКЧП» режисера Аркадія Непиталюка. Йдеться про український табір відпочинку 1991 року, під час розпаду СРСР, і про те, як цей день відгукується в житті героїв стрічки. Фільм засвідчує: як тоді, так і нині зріз суспільства дуже строкатий і всі ми дуже різні. 

Ще в цій програмі глядачі переглянуть 6-хвилинний фільм, знятий одним кадром, — «Це побачення» Надії Парфан, який торік брав участь у конкурсі Берлінського міжнародного кінофестивалю. 

У програму «Про боротьбу» увійшла документальна стрічка «Культура vs війна. Сергій Михальчук», у якій герой розповідає про власні відчуття та мотиви піти на війну й про те, що саме він там прагне захищати. А найдовший фільм програми 25-хвилинна «Лілабела» Анни Морозової — витончена й надзвичайно чуттєва картина про священника-ветерана, село та церкву. 

Програма «Про мрію» містить, напевно, найлегші фільми: від гумористичної стрічки «Капітан Бровари» Едуарда Нечмоглода до «Оптики» Олексія Новікова, що розповідає про ветерана, який зараз продає окуляри дуже різним покупцям і стикається з іншим світом, не таким простим, як на фронті. 

На кіномайданчику просто неба в Софійському саду відбудуться допрем’єрні та премʼєрні кінопокази.

18 cерпня о 17:30 представлять «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик. 

«Це екранізація повісті її чоловіка, Артема Чеха, який із початком повномасштабної війни пішов на фронт, — розповідає Володимир Войтенко. — По суті автобіографічна історія. В її основі — класичний сюжет дорослішання, коли головний герой із маленького хлопчика стає підлітком, потім дорослішає, змінюється, пізнає себе, шукає відповідь на вічні питання і робить дуже важливі для себе речі». 

19 серпня о 18:00 відбудеться премʼєра циклу документальних короткометражних фільмів проєкту «Культура vs війна». Він розповідає про митців на війні та митців, які докладають неймовірних зусиль для перемоги України. Одна з ідей проєкту — продемонструвати, що українські митці ніколи не залишались осторонь подій у країні й нині разом із усім народом борються за нашу свободу та ідентичність. Режисер проєкту — Кадім Тарасов. 

«Насправді ця війна триває пів тисячоліття в дуже різних формах. Це війна за світогляд чи проти світогляду, війна за культуру чи проти культури. Адже в РФ багато хто вважає, що немає української держави, мови, культури. Що вона частина великоросійської, малоросійська. Наші стрічки розповідають, за що ми воюємо», — зазначив програмний директор «КіноБукету» Володимир Войтенко. 

Цьогоріч проєкт розповідатиме про очільника гурту «Хорея Козацька», відомого кобзаря Тараса Компаніченка, котрий із перших днів повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ, про поета Сергія Жадана, який із 2014 року допомагає армії, про Костянтина та Владу Ліберових — фотографів, котрі документують на передовій страшні події війни, передаючи біль і надію людей. 

20 серпня о 18:00 глядачі мають змогу побачити «Відблиск» Валентина Васяновича. За сюжетом український цивільний, а згодом — військовий хірург Сергій потрапляє в полон до російської армії під час війни на Сході України. Перебуваючи в полоні, він стає свідком страшних сцен приниження, знущання та катування українців від рук російських окупантів. Після звільнення з полону Сергій намагається повернутися до мирного життя і вчиться заново бути людиною та батьком.

«Це перший із 1992 року український фільм, який був у основній програмі найдавнішого та найповажнішого міжнародного кінофестивалю у Венеції, — зазначає Володимир Войтенко. — Нагадаю, попередній фільм Васяновича «Атлантида» здобув кілька десятків кінопризів у всьому світі». 

Також 20 серпня о 12:00 у кінозалі «Хлібні» відбудеться допрем’єрний показ документальної стрічки Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», який розповідає про перші три тижні окупації міста. 

«Мстислав Чернов разом із іншими міжнародними журналістами був у Маріуполі і як відеограф фіксував усе, що там відбувалося. З відзнятого матеріалу зробив 95-хвилинну стрічку, — каже Володимир Войтенко. — Ці півтора року були надзвичайно важкими для українців, і для мене також. Але це неможливо порівняти з тим, що пережили мешканці Маріуполя. Цей фільм важливо побачити людям, які досі не розуміють, що в країні йде кривава війна ще з 2014 року».

Крім того, на фестивалі представлять дві фотовиставки героїв циклу «Культура vs війна» — кінооператора Сергія Михальчука й військових фотографів Костянтина та Влади Ліберових. Також у межах фестивалю презентують експозицію «Протистояння» Олександра Дубовика та фотовиставку Ігоря Гайдая «Хліб війни». 

Програма інших подій фестивалю Bouquet Kyiv Stage — за посиланням. 

Вхід на фестиваль — традиційно за квитком до музею «Софія Київська». Реєстрація потрібна лише на концерти, що відбудуться в Софійському соборі. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі