AndriyivskyFest об'єднає театри з восьми країн - Культура - dt.ua

AndriyivskyFest об'єднає театри з восьми країн

9 червня, 2017, 17:41 Роздрукувати Випуск №22, 10 червня-16 червня

Із 12 по 18 червня в столиці пройде Перший міжнародний фестиваль камерних вистав AndriyivskyFest. Головний майданчик нового форуму — Київський академічний театр "Колесо". Важливі декорації для цього фесту — сам Андріївський узвіз, який  і дав і назву проекту, і, мабуть, згодом стане символом "камерного сценічного руху". 

Сцена з вистави «Саша, винеси сміття» (Білоруський молодіжний театр) © bgmteatr.by

Із 12 по 18 червня в столиці пройде Перший міжнародний фестиваль камерних вистав AndriyivskyFest. 

Головний майданчик нового форуму — Київський академічний театр "Колесо". Важливі декорації для цього фесту — сам Андріївський узвіз, який  і дав і назву проекту, і, мабуть, згодом стане символом "камерного сценічного руху". 

Вже не один рік говорять, що Андріївський узвіз міг би перетворитися на унікальний театральний квартал Києва. Адже тут — і "Колесо", і Театр на Подолі, і час від часу — вуличні вистави, і, певна річ, художники зі своїми картинами. І перший крок для реалізації такої ідеї — фестиваль AndriyivskyFest. 

У середині червня театри з восьми країн приїдуть в історичний центр української столиці, щоб  показати   свої камерні вистави— на основі сучасних і класичних п'єс. Ініціатор та  куратор фесту — режисер і художній керівник "Колеса" Ірина Кліщевська. У коментарі для DT.UA вона зазначила:  "Колесо" вже давно й активно працює у фестивальній ніші. Фестивалі різних форматів (зокрема й "Відлуння") були безпосередньо пов'язані саме з цим театром. AndriyivskyFest, з одного боку, брендує "місце дії" — історичний центр столиці, а з другого — розширює театральну карту. Адже багато гостей столиці насамперед прагнуть   сюди, на Андріївський. 

Відкриє Міжнародний фестиваль камерних вистав (12 червня) білоруська постановка, створена на основі нової української п'єси. Це вже відомий  твір Наталії Ворожбит "Саша, винеси сміття". Постановку здійснив Білоруський державний молодіжний театр (Мінськ). У виставі задіяні   Наталя Онищенко, Олександр Пашкевич, Любов Пукіта. А режисером проекту став колега Ворожбит — відомий білоруський драматург Дмитро Богославський. До речі, у Києві, в Молодому театрі, з успіхом іде його п'єса "Любов людей", поставлена режисером Станіславом Жирковим. 

Нова п'єса Ворожбит теж популярна. Недавно литовську версію цієї п'єси показали на фестивалі "Мельпомена Таврії" і на Камерній сцені Театру ім. І.Франка (режисер Станіслав Мойсеєв). 

В анотації до білоруського "Саші" зазначено: "Місце дії — сучасна Україна, 2014 рік. Є час жити, а є час… воювати. Але що робити, якщо ти офіцер і помер від серцевої недостатності ще до початку війни? Саша впевнений: смерть — не виправдання для того, хто присягнув  Батьківщині. А дружина й вагітна падчерка  Саші готові прийняти його навіть із того світу, якщо він повернеться в сім'ю…" 

Театрали  мають  можливість порівняти білоруське й українське трактування п'єси Ворожбит. Оскільки в репертуарі Київського академічного Молодого театру також є свій "Саша" (режисер Тамара Трунова).

У програмі AndriyivskyFest — камерні вистави з Румунії ("Пропозиція" за А.Чеховим, Театр Ateneul Din Lasi); Грузії ("Колискова війні", Тбіліський театр ім. С.Ахметелі); Болгарії (лялькова вистава  "Чадо", Болгарський державний театр ляльок з міста Відін); Ізраїлю ("Пісня пісень" Шолом-Алейхема від Театру "Сходи" з Тель-Авіва); Польщі (чеховські "Ведмідь" і "Пропозиція", Театр
ім. О.Севрука, місто Ельблонг)… 

Камерні постановки з України — у рамках AndriyivskyFest  — із Сєверодонецька ("Легені" Д.Макміллана), Чернігова ("Чому люди не…", творча ініціатива Theatrum mundi), Кропивницького ("Не залишайте без догляду друзів",  на основі п'єси Я.Рези "Aрт"). 

Гучномовний проект "Шевченко, Гоголь, Пушкін" покаже на фестивалі незалежний театр "АнВер" (Україна—Франція). 

А в день закриття форуму камерних постановок — вистава від господарів: "Антігона" за Софоклом Київського театру "Колесо". 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво