Девальвація юаня спричинить валютні війни – FT

Поділитися
Девальвація юаня спричинить валютні війни – FT Дії КНР спровокують поширення дефляційного тиску на всю глобальну ланцюжок поставок © Xinhua
Китай страждає від ланцюгової реакції структурних економічних бід, які загрожують вийти з-під контролю.

Усі валютні війни приречені на провал для їх учасників. Коли країна знижує вартість своєї валюти, щоб стимулювати експорт, це неминуче викликає конкурентні девальвації з боку її торгових партнерів, пише The Financial Times.

"Таким чином, малоймовірно, що Китай, який в дійсності девальвував юань на 2 % у вівторок, збирався нашвидкоруч перетворити валютні сутички між своїми торговими партнерами в повномасштабну війну", - йдеться в статті.

Позиція Китаю як найбільшої в світі торговельної країни гарантує, що його дії спровокують поширення дефляційного тиску на весь глобальний ланцюжок поставок, у той час як посилення тиску на конкурентів змусить інших знецінювати свої власні валюти. Такі "навантаження" будуть зростати, якщо тенденція до ослаблення буде стійкою, як очікують аналітики.

"Китай страждає від ланцюгової реакції структурних економічних бід, які загрожують вийти з-під контролю. Як завжди, правда ускладнюється тим, що ховається офіційною статистикою Китаю", - вважають аналітики. Так, офіційні темпи зростання валового продукту нібито були на рівні 7 % у другому кварталі. Але кілька незалежних аналітиків стверджують, що насправді ріст ВВП був на рівні ближче до 4 %.

На думку експертів, девальвація юаня може ще принести небажані ефекти. Вона може спровокувати "експорт дефляції" через китайські товари. "Це, в поєднанні з впливом потенційних конкурентних девальвацій, швидше за все, поверне світову економіку до нової фази уповільнення зростання", - йдеться в статті.

Читайте також: Порошенко назвав закон про валютні кредити загрозою для стабільності економіки

У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики. У середу Народний банк (Центробанк) Китаю опустив курс ще на 1,62% - до 6,3306 юаня за долар. На новинах з Китаю почали знижуватися ціни на нафту.

МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.

Тим часом, на думку ряду експертів, це може означати початок довгострокового падіння обмінного курсу. Експерти також вважають, що міра китайського ЦБ робить менш привабливим китайський фондовий ринок і потенційно може призвести до відтоку капіталу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі