Девальвація юаня завадить відновленню європейської економіки - Frankfurter Allgemeine

Поділитися
Девальвація юаня завадить відновленню європейської економіки - Frankfurter Allgemeine Двох невеликих девальвацій китайської валюти було достатньо, щоб почалися ударні хвилі на світових фондових біржах
Раптом Європа відчула, що не все в світі крутиться навколо Греції.

Протягом багатьох років Китай сприяв розвитку світової економіки. Тепер, здається, бум підійшов до кінця. Америка виявилося краще підготовленою до цієї ситуації, ніж Європа, пише видання Frankfurter Allgemeine.

Протягом кількох років Китай обганяв старі економічні країни в Європі і Японії, він був навіть був готовий перевершити Сполучені Штати як найбільша економіка в світі. Лише за одне покоління відбулося безпрецедентне структурне перетворення гігантської імперії від країни, що розвивається, до розвиненої промислової країни. Як постачальники для заводів по всьому світу німецькі машинобудівники і виробники обладнання скористалися можливістю отримати вигоду від такої спроби наздогнати суперників, поки виробники німецьких автомобілів отримують більший прибуток від прагнення китайців до розкоші і престижу. "Тепер, здається, настав кінець буму в Китаї", - сказано в статті.

Високі втрати німецьких акцій, значною мірою залежать від Китаю – це застережливий сигнал. Двох невеликих девальвацій китайської валюти було достатньо, щоб почалися ударні хвилі на світових фондових біржах. Раптом Європа відчула, що не все в світі крутиться навколо Греції.

Шок від Азії може заглушити крихке відновлення європейської економіки. Начебто надійна німецька економіка виявилася теж в небезпеці. Залишається сподіватися, що девальвація в Пекіні, не стане початком глобальної конкурентної девальвації, в якій, як відомо, є тільки переможені.

"Але є ознаки того, що комуністичний центральний Комітет хоче деякі з проблем експортувати світу, після того, як Китай після фінансової кризи з масивними програмами стимулювання став певним локомотивом для світової економіки", - йдеться в статті.

Справедливості заради, треба визнати, що Японія і єврозона почали конкурентну девальвацію, щоб забезпечити перевагу свого експорту. Різке падіння китайського фондового ринку дійсно зупинили найбільшим втручанням в історії Пекіна в планову економіку, але може, таким чином, але лише трохи заспокоїло інвесторів.

"Глобальна економіка вразлива. Багато держав мають надто багато боргів, деякі занадто зосереджені на сировину, інші, такі як європейські країни, ухиляються від структурних змін. Краще всіх знову справляється Америка. Справи з економікою та ринком праці там йде настільки добре, що центральний банк хоче підняти процентні ставки. Але ФРС часто обіцяла почати відмову від дешевих грошей – і так само часто відкладала цю обіцянку", - резюмує автор.

Як писало видання The Telegraph, дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки. Навряд чи Китай повинен бути зацікавленим у запуску дефляційного шоку. Але якщо КНР дійсно намагається девальвувати свою валюту задля торгового переваги, світ зіткнеться з вкрай небезпечною загрозою, йдеться в статті. Китайська девальвація буде експортуватися і переросте у валютну війну, а Захід не захищений від цього впливу.

ЦБ Китаю третій день поспіль знижує курс юаня, але "не бачить" підстав для подальшої девальвації. У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики. В середу він опустив курс ще на 1,62%. Рішення регулятора призвело до ослаблення валют країн Азії по відношенню до долара, що підвищило вартість оціненої в доларах нафти для покупців з регіону. Після цього Китай пообіцяв більше не вдаватися до різких ослаблениям своєї валюти.

МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.

Напередодні, 12 серпня, британське видання The Financial Times писало, що девальвація юаня спричинить валютні війни. Всі валютні війни приречені на провал для їх учасників: коли країна знижує вартість своєї валюти, щоб стимулювати експорт, це неминуче викликає конкурентні девальвації зі сторони її торгових партнерів, йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі