Карантин в Україні до 24 квітня — п'ята частина малого бізнесу в країні може закритися - Економіка - dt.ua

ЕВА: кожен п'ятий малий бізнес може закритися через карантин

7 квітня, 13:13 Роздрукувати

Тільки чотири відсотки підприємців збільшили свій дохід.

Тільки 4% малого бізнесу не постраждає від карантину © ТСН

Близько 18 відсотків представників малого бізнесу в Україні розглядають закриття своєї справи через епідемію коронавірусу в країні. Ще 78 відсотків повідомили про втрату трьох четвертих своїх доходів. Про це свідчать дані опитування European Business Association.

Лише чотири відсотки респондентів, які взяли участь в опитуванні, можуть похвалитися збільшенням прибутку компанії під час епідемії коронавірусу.

"Від економічних наслідків пандемії коронавірусу надзвичайно потерпають малі підприємства. Важливо, щоб вони пройшли цю кризу з мінімальними, наскільки це можливо, втратами, адже успішний малий бізнес – ознака прогресивної економіки та основа міцного середнього класу. Малий бізнес генерує велику кількість робочих місць, проте, через сповільнення бізнес-активності декому доведеться змінювати розмір штату та зарплату персоналу у бік зменшення", - йдеться в повідомленні ЕВА.

Серед опитаних, 41% планують адаптувати заробітну плату персоналу, 33% ще не визначилися, а 26% власників підприємств збережуть виплати у чинному розмірі.

Доведеться зменшити кількість працівників 31% підприємств, тоді як 21% ще не визначилися, а 48% респондентів не планують жодних скорочень.

Найбільше підприємців турбує невизначеність поточної ситуації. В умовах, коли важко передбачити тривалість карантину та зміни у поведінці споживачів, прораховувати будь-які сценарії розвитку свого бізнесу практично неможливо. Зменшення обсягів замовлень, зрив термінів закупок та поставок, паралізація каналів збуту – ось тільки деякі проблеми, з якими зіштовхнувся малий бізнес. Тоді як доходи у багатьох компаній суттєво зменшилися, видатки залишилися практично незмінними (оренда, комунальні послуги), а додалися турботи щодо організації дистанційної роботи або ж організації транспортування співробітників в умовах обмеження пересування.

Компанії намагаються адаптуватися та переорієнтуватися відповідно до ситуації. Звісно, що є у цій ситуації і бізнеси, яким пощастило наростити об'єми продажів та збільшити дохід від діяльності. Наприклад, маленькі продуктові магазини, у яких зросла кількість відвідувачів через ті ж обмеження у пересування, які підштовхують людей обирати локальні торгові точки замість супермаркетів

"Попри усі складнощі ситуації, підприємці лишаються у більшості своїй оптимістами. Так, 47% шукатимуть нові можливості для розвитку, якщо карантин продовжиться на невизначений період. Водночас, 22% опитаних будуть змушені закрити бізнес. Проте, у зв'язку з непрогнозованістю ситуації, настрої бізнесу ще можуть змінитися", - зазначає ЕВА.

Олег Гетман, координатор експертних груп, розповів про те, що від введення жорсткого карантину для боротьби з поширенням коронавірусу економіка України може втратити до 10% валового внутрішнього продукту (ВВП), а спад економіки неминучий. 

Докладніше читайте в статті Олега Гетмана, координатора експертних груп Економічної експертної платформи – "Зміна моделі протидії вірусу".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >