Зарплати топ-чиновників обмежили - Новини України - Економіка - dt.ua

Кабмін обмежив зарплати голів держкомпаній

3 березня, 19:41 Роздрукувати

Максимальний розмір зарплати для топ-менеджерів складе 1,25 млн грн.

Кабмін скасував 10% доплати членам наглядових рад за участь у роботі комітетів © ubr.ua

Кабмін обмежив розмір зарплат для керівників підконтрольних державі підприємств до максимальних 1,250 млн гривень в місяць. Про це йдеться в постанові уряду №141 від 5 лютого.

Згідно з документом, місячний розмір зарплати керівника суб'єкта господарювання державного сектору економіки, який визначається в контракті, не повинен перевищувати 1 250 тис. гривень.

Також змінили порядок оплати послуг і компенсацій витрат членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належить державі.

Тепер члену наглядової ради будуть виплачувати додаткову винагороду за виконання ним функцій голови наглядової ради у розмірі 20% його річного винагороди, зазначеного в договорі.

Також Кабмін прив'язав максимально допустимий розмір базової місячної винагороди оплати послуг члена наглядової ради до чистого річного доходу від реалізації продукції. Тобто якщо дохід товариства становить до 1 млрд гривень на рік, то член спостережної ради цього товариства не може отримати винагороду, що перевищує 5 середньомісячних зарплат в галузі за квартал, при доході 1-3 млрд гривень на рік - не більше 10 зарплат, при доході 3-10 млрд гривень на рік - не більше 15 зарплат, 10-20 млрд гривень на рік - не більше 18 зарплат, від 20 млрд гривень - до 22 зарплат.

Читайте також: У Мінекономіки назвали топ-5 найбільших підприємств-боржників по зарплатах

Як писало ZN.UA раніше, методику розрахунку зарплат менеджерів держкомпаній не переглядали 20 років. У методиці максимально допустимий розмір посадового окладу керівника підприємства може в 200 разів (максимально) перевищувати мінімальний оклад працівника основної професії, якщо вартість активів підприємства перевищує 30 млрд грн. А з урахуванням місячної премії та доплат його розмір може збільшитися приблизно в три рази.

Детальніше про зарплати чиновників воюючої країни читайте в матеріалі Сергія Следзя "Синдром Смілянського".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >