Менеджмент "Нафтогазу" отримує премії і бонуси, незважаючи на невиконання програми збільшення видобутку газу — депутат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Менеджмент "Нафтогазу" отримує премії і бонуси, незважаючи на невиконання програми збільшення видобутку газу — депутат © naftogaz.com
Але протягом 2017-2018 роках наглядова рада, провівши понад 30 засідань, не зміг дати оцінку виконання плану реальних виробничих показників, як, схоже, не зміг кваліфіковано розібратися з реальними показниками видобутку природного газу.

Саме видобуток цих 15,5 млрд кубометрів о газу у 2018 р. приймався як показник при преміюванні та виплаті бонусів для менеджменту групи "Нафтогаз". Саме ці 15,5 млрд кубометрів погоджувалися наглядовою радою як показник ефективності (KPI). Саме за ці звітні 15,5 млрд кубометрів газу конкретні люди отримували конкретні винагороди. Винагороди - за невиконання програми збільшення видобутку газу та провал Енергетичної стратегії України на період до 2035 р.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Кучеренко, народний депутат України. На його думку, усвідомлюючи провал програми збільшення видобутку газу, наглядова рада "Нафтогазу" повинна була б ще в процесі її виконання, користуючись своїми повноваженнями та затвердженою інвестиційною політикою, адекватно реагувати, аби "привести "Нафтогаз" до збільшення цінності на користь народу України". Але протягом 2017–2018 рр. наглядова рада, провівши понад 30 засідань (у тому числі і позачергових на вимогу правління), не спромоглася дати оцінку невиконанню плану реальних виробничих показників, як, схоже, не змогла фахово розібратися з реальними показниками видобутку природного газу.

"Навіть якщо вірити словам пана Фаворова про погодження наглядовою радою "Нафтогазу" "оновленої стратегії групи "Нафтогаз" у сфері видобутку газу", логічним є запитання: як наглядова рада може погоджувати документ, що суперечить Енергетичній стратегії України до 2035 р., і стверджувати, що тепер одним із першочергових питань для національної нафтогазової компанії є не питання збільшення внутрішнього видобутку, а його фіксація на "базовому рівні"? І це після провалу розрекламованої попередньої програми збільшення видобутку 20/20? - зазначає депутат. - Як за такий короткий період і наглядова рада, і менеджмент "Нафтогазу" змогли "перевзутися" і заперечити власні переконання щодо свого першочергового завдання - збільшення внутрішнього видобутку природного газу? Яка ціна їхнім обіцянкам, і чому ніяк не реагує український уряд?"

Автор ставить питання, невже менеджери "Нафтогазу", випускники програми MBA, дійшли до того, що при звітуванні про виконання планових показників з видобутку природного газу заради отримання премій і бонусів вдаються до давно відомих з радянських часів приписок?

Детальніше про проблеми "Нафтогазу" читайте у статті Олексія Кучеренка "Нова стратегія "Нафтогазу": що більше інвестицій, то менше видобуток" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі