Наглядова рада Нафтогазу не виконує взяті на себе зобов'язання — депутат - Економіка - dt.ua

Наглядова рада "Нафтогазу" не виконує взяті на себе зобов'язання — депутат

20 жовтня, 17:17 Роздрукувати

Наведені в "оновленій стратегії" дані не тільки свідчать про невиконання показників видобутку газу, але й піддають сумніву звітні дані "Нафтогазу" за 2018 р.

© А-95

Заявивши про стратегічну мету досягнути видобутку в обсязі 20,1 млрд кубометрів газу до 2020 р., доцільно було б припустити, що й оцінка її досягнення матиме найвищий пріоритет для уряду, наглядової ради та менеджменту "Нафтогазу". Адже і голова наглядової ради НАКу Клер Споттісвуд у своєму зверненні у річному звіті цієї компанії за 2017 р. наголошувала, що одним із першочергових питань для "Нафтогазу" є питання збільшення видобутку вуглеводнів у самій Україні. "Ми рішуче налаштовані завершити реформу та привести компанію та групу "Нафтогаз" до збільшення їх цінності на користь народу України", — переконувала вона.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Кучеренко, народний депутат України. Він задає питання, як насправді в Україні в умовах проведеної корпоративної реформи "Нафтогазу" виконують узяті на себе зобов'язання наглядова рада (включно з її незалежними членами) і менеджмент "Нафтогазу" та як збільшують цінність НАКу на користь народу України?

"Яскравим прикладом такого "виконання" є презентована 22 липня 2019 р. менеджментом "Нафтогазу" "оновлена стратегія групи "Нафтогаз" у сфері видобутку газу", яку, за словами керівника інтегрованого газового бізнесу НАКу Андрія Фаворова, було погоджено наглядовою радою компанії, — зазначає депутат. — Наведені в "оновленій стратегії" дані не тільки свідчать про невиконання показників видобутку газу, а й піддають сумніву звітні дані "Нафтогазу" за 2018 р. про видобуток її дочірньою структурою — "Укргазвидобуванням" 15,5 млрд кубометрів газу. Саме цей обсяг зафіксовано в затвердженому річному звіті "Нафтогазу", і саме він був показником для преміювання та виплати бонусів менеджменту НАКу".

Детальніше про проблеми "Нафтогазу" читайте у статті Олексія Кучеренка "Нова стратегія "Нафтогазу": що більше інвестицій, то менше видобуток" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >