Нацбанк оштрафував один з найбільших банків - Новини України - Економіка - dt.ua

НБУ оштрафував три банки за порушення фінмоніторингу

31 березня, 23:01 Роздрукувати

Нацбанк виписав банкам штрафів на 4,2 млн гривень.

Укрексімбанк входить до трійки найбільших банків в Україні © Нацбанк України / Flickr

Національний банк України (НБУ) в березні 2020 року оштрафував РВС Банк на 3 млн грн, банк "Український капітал" — на 800 тис. грн і Укрексімбанк — на 600 тис. грн за підсумками перевірок з питань запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

Згідно з повідомленням на сайті НБУ у вівторок, в результаті відповідних перевірок регулятор також направив в ПроКредит Банк письмове попередження за не забезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінмоніторингу.

Уточнюється, що РВС Банк був оштрафований за неналежне забезпечення діяльності внутрішньобанківської системи запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму, що призвело до обслуговування клієнтів-юросіб за фінансовими операціями без документів, що підтверджують явну економічну доцільність і реальні фінансові можливості для їх здійснення.

Крім того, це призвело до обслуговування клієнтів-фізосіб, які здійснювали циклічні фінансові операції з облігаціями внутрішньої держпозики і отримували значний інвестиційний прибуток, а юридичні особи-контрагенти цих клієнтів, відповідно, — інвестиційний збиток.

У свою чергу, банк "Український капітал" і державний Укрексімбанк регулятор оштрафував за нездійснення ними на постійній основі аналізу фінансових операцій клієнтів з урахуванням ризик-орієнтованих підходів. Уточнюється, що останній також не виконав зобов'язання по вивченню клієнтів у встановлених законом випадках.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2020 року за розміром загальних активів Укрексімбанк займав третє місце (202,91 млрд грн), ПроКредитБанк — 15-е місце (24,322 млрд грн), РВС Банк — 51-е місце (1,397 млрд грн) і банк "Український капітал" — 60-е місце (1,081 млрд грн) серед 75 діючих у країні банків.

Читайте також: Банки отримали рекордний прибуток ціною економічного зростання країни

Раніше повідомлялося про те, що Рада Національного банку України затвердила прибуток НБУ для перерахування до держбюджету на рівні 42,7 млрд грн.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >