НБУ завершує оптимізацію касових операцій і організації роботи з готівкою - Економіка - dt.ua

НБУ виключив з документів код банку та скасував картки зі зразками підписів

21 серпня, 2019, 05:10 Роздрукувати

1 вересня 2019 року набирає чинності порядок згідно вимогам законодавства

Оптимізація завершена - набуває чинності новий порядок роботи з клієнтами © minfin.com.ua

НБУ завершує оптимізацію деяких банківських операцій у відповідності з вимогами законодавства.

1 вересня 2019 року набирає чинності порядок здійснення касових операцій банків та організацію роботи банків з готівкою в національній та іноземній валюті у відповідності з актуальними вимогами законодавства, повідомив регулятор у себе на сайті у вівторок.

"Виключений з касових документів реквізит "код банку", скасована "картка зі зразками підписів клієнтів при обслуговуванні банком їх рахунків", – йдеться в повідомленні НБУ.

Згідно йому, нові вимоги передбачають здачу банками готівкових коштів у національній валюті на договірних умовах для вивезення її уповноваженими банками в Нацбанк поряд з обов'язковим вивезенням непридатних до обігу банкнот і монет.

Крім цього банки повинні забезпечувати потреби своїх клієнтів у готівці насамперед за рахунок власних надходжень, перерозподілу готівки у власній банківської мережі.

Нацбанк також запровадив контроль за якістю придатних до обігу гривневих банкнот, відсортованих автоматизованим способом на обладнанні банку для автоматизованої обробки банкнот. Регулятор також змінив порядок зберігання розмінних монет у сховищах банків і визначення відповідальних за зберігання, встановив єдині характеристики пакувальних матеріалів для банкнот нового матеріалу.

Відповідні норми закріплені постановою правління НБУ від 15 серпня 2019 року №107 "Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні", уточнюється в повідомленні.

Читайте також: Нацбанк скасував два банківських нормативи

З 5 серпня 2019 банки клієнтам відкривають нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номери рахунків змінюють у відповідності із вимогами справжнього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку.

У той же час, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 1 листопада 2019 стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах, у тому числі при транскордонних переказах. Тобто, всі переклади з 1 листопада 2019 будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.

У період по 31 жовтня 2019 клієнти банків реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >