Оржель назвав умову відновлення прямих поставок газу з РФ

Поділитися
Оржель назвав умову відновлення прямих поставок газу з РФ Росіяни хочуть знову продавати газ Україні напряму © depositphotos / hrabar
Міністр енергетики запевнив, що Україна більше ніколи не погодиться на "політичну" ціну на російський газ.

Росіяни наполягають на укладенні пакетної угоди про транзит газу до ЄС через українську газотранспортну систему і відновлення прямих поставок російського газу, від яких Україна відмовилася у 2014 році. Українська сторона готова піти на це, але лише за умови прив'язки ціни газу до європейського індикатора, повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

"У нас дуже чітка, відверта і чесна позиція: ми говоримо, що якщо ми з вами можемо домовлятися про прямі поставки, якщо потенційно, у комплексі, у пакеті з транзитом, тому що так Росія ставить питання, така умова, то ціна обов'язково повинна бути прив'язана до європейського індикатору", - розповів голова Міненерго в ефірі телеканалу "Україна" увечері в п'ятницю, 29 листопада.

Оржель запевнив, що Україна більше не збираэться погоджуватися на "політичну" ціну на російський газ.

"Ми повинні брати індикатор Європи. І якщо в Європі ціна знижується, а, згідно з відповідними оцінками, в Європі найближчим часом можливе збільшення пропозиції та інфраструктури LNG, відповідно, ми прив'язуємося по формулі до ціни Європи", - пояснив міністр.

Оржель також розкрив переговорні позиції України і Росії щодо газового транзиту: "Вони говорять: транзитний контракт, обсяги, безпосередні прямі поставки. З нашого боку дуже аргументована позиція щодо виконання рішень арбітражів".

"І це є загальним таким комплексним рішенням, в якому повинна бути вироблена спільна позиція, прийнятна для всіх сторін", - підсумував міністр енергетики.

"Газпром" відправив "Нафтогазу" пропозицію щодо укладення нового або продовження чинного договору, термін дії якого закінчується 1 січня 2020 року. Російська компанія запропонувала НАК відмовитися від 3 млрд доларів, виграних у Стокгольмському арбітражі, в обмін на річний контракт і 25% знижку на газ. До того ж у Кремлі висловлювалися винесення теми газового транзиту на майбутній "нормандський" саміт. У "Нафтогазі" і Міненергетики пропозиції "Газпрому" відкинули.

28 жовтня у Відні відбулися двосторонні переговори представників України і РФ, присвячені транзиту і постачань газу. У "Нафтогазі" запевнили, що зустріч була узгоджена з Європейською комісією.

На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.

19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Детальніше про результати зустрічі, переговорні позиція сторін і перспективи укладення контракту читайте в матеріалі Алли Котляр "Транзитний контракт: Чим договір відрізняється від домовленості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі