Озвучена мета щодо прискорення економіки до 5-7% в рік — одна з провідних — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Уперше за багато років, якщо не за десятиліття очільник українського уряду заговорив про цільові темпи зростання.

Озвучена мета з прискорення нашої економіки до 5–7% на рік, безумовно, одна з провідних. Причому не тільки для України. Обіцянка прем'єра збільшити ВВП за п'ять років на 40% різко підвищила ціну варантів, випущених Україною у 2015 р. під час реструктуризації частини її держборгу. По суті, уперше за багато років, якщо не за десятиліття очільник українського уряду заговорив про цільові темпи зростання. Не про прогноз, який нікого ні до чого не зобов'язував, а про мету з надією вийти з нашого нескінченно темного тунелю.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Кораблін, доктор економічних наук, заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України. За його словами, депресивні 3% зростання, що закладалися в плани й бюджети минулих років, не могли вирішити перезрілих проблем ні самого бюджету, ні всієї країни. Тому що весь навколишній світ зростає вищими темпами 3,6–3,8% (2017–2018), а економіки, що розвиваються, - ще швидше (4,5–4,8%). На цьому тлі вже сам такий прогноз - фактор хронічного відставання, що перетворив нас на осередок європейської бідності й несправджених надій.

"Чи амбіційна нова мета? За вітчизняними мірками, так, за міжнародними - не надто. Бо при стійких 5% ми, швидше за все, лише втримаємо своє місце на сировинній периферії, а при 7% - зможемо там зручніше облаштуватися. Для того ж, щоб усерйоз надолужувати згаяне, знадобляться всі 10%. Однак і з ними на саме лише "згаяне" підуть десятиліття, тому що наші середньодушові доходи сьогодні в 3–9 разів нижчі від доходів європейських колег з колишнього соцтабору, - зазначає експерт. - Тож хоч би якою високою видавалася озвучена мета, накопичених за 30 років проблем вона не вирішить. Хоча і її досягнення аж ніяк не очевидне. Так, Росія, що замахнулася в нульові на подвоєння свого ВВП за десять років, зробити цього, як відомо, не змогла. Але ж це й були ті самі 7% на рік. Зараз там амбіції вдвічі менші - 3,3% до 2023 р. Але наскільки вони реалістичні, ніхто не знає. Тому, якщо зуміємо досягти 5–7%, для початку буде зовсім непогано".

Докладніше про необхідність прискорення економіки читайте у статті Сергія Корабліна "Ціна кредиту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі