Підвищення прожиткового мінімум позначиться на зарплатах, і не завжди "в плюс" - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підвищення прожиткового мінімум позначиться на зарплатах, і не завжди "в плюс" - експерт © Слово і діло
Відбувається розрив між поняттям оплата праці та прожитковий мінімум.

Чинне законодавство визначає, що розмір мінімальної зарплати не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Кабмін пропонує це положення виключити (проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму" зареєстровано під №2720), буцімто для підвищення прожиткового мінімуму до 4200 грн. Про це пише юрист Андрій Вігірінський у своїй статті для DT.UA.

На зміну універсальному прожитковому мінімуму вводяться окремі правила визначення зарплат для держслужбовців та для працівників реального сектору економіки.

Бізнес визначатиме зарплати виходячи з того, що мінімальний оклад визначається у розмірі, не меншому за 50 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної відповідно до закону.

Натомість мінімальний посадовий оклад працівників підприємств, установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, встановлюється у розмірі, що не менше за мінімальний розмір посадового окладу, який встановлено на 1 січня календарного року для відповідних категорій працівників. Хто, як, на підставі чого вираховуватимете цей мінімальний розмір - невідомо. Принаймні у зазначеному законопроекті це питання не розкривається.

Фактично, відбувається розрив між поняттям оплата праці та прожитковий мінімум. Цю соціальну гарантію залишать лише для тих, хто отримує соціальну допомогу та пенсійні виплати, але про них у законопроекті мова не йде. Ні, проект закону не вводить вас в оману, адже створення "передумов", ще не означає підвищення до 4200 грн.

Про зміни политики відносно прожиткового мінімуму детально читайте у статті Андрія Вігірінського "Максимальні зиски від підняття прожиткового мінімуму".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі