Платіжний баланс повернувся до дефіциту

Поділитися
Платіжний баланс повернувся до дефіциту Поточний рахунок платіжного балансу в квітні був майже збалансованим © НБУ / Flickr
Імпорт товарів зростав більш динамічно, ніж експорт.

Зведений платіжний баланс України у квітні поточного року був зведений з дефіцитом $ 45 млн, хоча в березні його профіцит становив $ 652 млн. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Наголошується, що імпорт товарів у квітні зростав більш високими темпами, ніж їх експорт – 14,4% і 2,3% відповідно, на відміну від березня, коли експорт товарів зріс на 7,5%, а їх імпорт - на 5,8%.

Поточний рахунок платіжного балансу в квітні був майже збалансованим і склав "мінус" $ 8 млн, або 0,1% від ВВП.

За чотири місяці 2019 року дефіцит поточного рахунку склав $ 388 млн, або 1% від ВВП.

Позитивне сальдо первинних доходів в квітні склало $ 471 млн.

Чисте запозичення від зовнішнього світу (сумарне сальдо поточного рахунку і рахунку операцій з капіталом) в квітні склало $ 7 млн. Всього за чотири місяці 2019 року чисте запозичення від зовнішнього світу склало $ 398 млн.

Фінансовий рахунок в квітні 2019 року був практично збалансованим: відтік склав всього $ 38 млн. Приплив коштів у державний сектор компенсувався відтоком коштів у приватному секторі. В цілому за січень - квітень 2019 року чистий приплив коштів по фінансовому рахунку склав $ 682 млн.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій в квітні склав $ 290 млн. В реальний сектор було направлено 81% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій. За чотири місяці цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій склав $ 1,1 млрд. Станом на 1 травня 2019 року обсяг міжнародних резервів становив $ 20,5 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,4 місяця.

Чисте збільшення зовнішньої позиції банківської системи за операціями з портфельними та іншими інвестиціями склало $ 684 млн і було обумовлено погашенням євробондів на суму $ 383 млн, а також зростанням активів по статті "валюта та депозити" на 3 млн.

Чисте збільшення зовнішньої позиції реального сектору (без урахування прямих іноземних інвестицій) склало $ 288 млн і було обумовлено дією таких різноспрямованих факторів: збільшення чистої зовнішньої заборгованості за торговельними кредитами на $ 210 млн; збільшенням обсягів готівкової валюти поза банками на $ 504 млн.

За січень - квітень 2019 обсяги готівкової валюти поза банками збільшився на $ 1,2 млрд.

Чистий відтік за операціями приватного сектора в квітні 2019 року склав $ 643 млн, тоді як у квітні-2018 приплив становив $ 252 млн.

Повідомлялося, що профіцит платіжного балансу України в 2018 році зріс порівняно з попереднім роком на 12,1% - до $ 2,88 млрд.

Профіцит платіжного балансу України в 2017 році збільшився в порівнянні з 2016 роком удвічі - з $ 1,3 млрд до $ 2,6 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі