Рада підтримала ліквідацію "майданчиків Яценка", через які "слуги народу" проходили поліграф

Поділитися
Рада підтримала ліквідацію "майданчиків Яценка", через які "слуги народу" проходили поліграф Депутати таки прийняли закон, через який спалахнув перший корупційний скандал у Раді дев'ятого скликання
Між першим і другим читанням депутати подали понад 1000 поправок до законопроекту.

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект, спрямований на ліквідацію корупційної схеми при оцінці вартості нерухомості, також відомої як "майданчики Яценка". За проект закону №2047-Д у четвер, 5 грудня, проголосували 338 народних депутатів, передає "Економічна правда".

Саме з розглядом цього законопроекту в профільному комітеті пов'язаний корупційний скандал у фракції "Слуги народу": депутатам нібито пропонували по 30 000 доларів за провал голосування. У зв'язку з цим керівництво фракції ініціювало перевірку членів комітету на поліграфі.

Представляючи законопроект, народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив, що між читаннями парламентарії внесли 1001 поправку, 116 з яких були враховані повністю або частково. Зокрема, Рада підтримала поправку Олексія Гончаренко з "Європейської Солідарності", яка передбачає безкоштовний доступ, внесення та перевірку інформації в Єдиній базі ФДМ на безоплатній основі.

Після того, як президент підпише ухвалений Верховною Радою закон, і він набере чинності, так звані авторизовані електронні майданчики зникнуть з процесу подання звіту оцінювачами до Єдиної бази даних звітів про оцінку. Тобто, послуги майданчиків "Реєстр оцінки", "Оцінка.online", "Експрес-оцінка" і "Професійна оцінка", які пов'язують з народним депутатом Антоном Яценком, більше не знадобляться продавцям об'єктів нерухомості.

Також закон передбачає спрощення процедури оцінки нерухомості з 1 січня 2020 року. Громадяни зможуть отримати довідку про автоматичною оцінкою об'єкта нерухомості з Єдиної бази Фонду держмайна без залучення оцінювача, що вимагалося раніше. Однак до послуг оцінювача громадянин може звернутися, якщо він не погодиться з оцінкою, сформованою автоматично. При цьому різниця між автоматично сформованою ціною і ціною, встановленою оцінювачем, не повинна перевищувати 25%.

Безкоштовний доступ до Єдиної бази для перевірки довідок і звітів про оцінку нерухомості отримають нотаріуси.

Згідно з чинним законодавством, усі продавці або покупці нерухомості зобов'язані звіряти ціни на квартири, приміщення, будинки і землю з електронною базою Фонду державного майна, щоб унеможливити заниження оціночної вартості об'єктів. Відповідну норму було включено до Закону про держбюджет на 2018 рік.

Незабаром з'явилися компанії-посередники, які забезпечували доступ до електронної бази ФДМ. Їхні бенефіціаром ЗМІ називають народного депутата Антона Яценка.

"Майданчики Яценка" просто пересилали дані між оцінювачем і базою ФДМ, отримуючи за кожну операцію від 500 до 1800 гривень. За попередньою оцінкою, "майданчики" заробляли 1 млн гривень на день.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі