Рожкова розповіла про вплив ситуації з "Приватбанком" на співпрацю України і МВФ

Поділитися
Рожкова розповіла про вплив ситуації з "Приватбанком" на співпрацю України і МВФ МВФ розраховує на гарантії щодо "Приватбанку", підкреслила Рожкова © Катерина Рожкова / Facebook
Від результату справи залежать перспективи співробітництва України з МВФ та іншими макрофинансовыми організаціями.

Діалог уряду і Національного банку України з Міжнародним валютним фондом триває незважаючи на невизначеність із "Приватбанком", запевнила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. При цьому вона підкреслила, що МВФ уважно стежить за ситуацією, а від результату справи залежатимуть перспективи співпраці.

"Невизначеність подальшої долі "Приватбанку" не закрила двері для домовленостей з МВФ щодо нової програми співпраці. Діалог з МВФ триває і триватиме", - написала Рожкова на своїй сторінці в Facebook в неділю, 13 жовтня.

На підтвердження своїх слів вона анонсувала участь делегації НБУ і Кабміну в Щорічних зустрічах МВФ і Світового банку у Вашингтоні, де відбудеться черговий раунд переговорів представників України з Фондом.

У той же час, МВФ уважно стежить за ситуацією з "Приватбанком", націоналізацію якого його колишні власники оскаржують в суді. Рожкова підкреслила, що МВФ "хоче бути впевнений, що не буде ревізії реалізованої реформи банківського сектора і що гроші платників податків, витрачені на його очищення, будуть повернуті".

"Що станеться далі з Приватбанком, буде для Фонду (як і для решти світу) показовим свідченням, яке майбутнє чекає на Україну за нової влади, - те, де в пріоритеті інтереси звичайних українців, або те, де відстоюються інтереси олігархів", - підсумувала заступниця голови НБУ.

В опублікованому напередодні інтерв'ю Reuters, Рожкова констатувала зниження інтенсивності переговорів з МВФ з-за ситуації з "Приватбанком".

"Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми Приватбанку. Це для них і для міжнародного співтовариства "червона лінія", - заявила заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, 26 вересня місія МВФ після двотижневого перебування в Києві покинула Україну, не підписавши угоди з урядом про нову програму співпраці.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Він також скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізацію. 13 травня Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив скасування інспекційної перевірки "Приватбанку" перед його націоналізацією.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам і оскаржили рішення ОАСК.

Посольства США та ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".

Докладніше читайте в статті Юлії Самаевой "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі