США більше допомагає Україні, ніж ЄС і всі його країни разом узяті – Bloomberg

Поділитися
США більше допомагає Україні, ніж ЄС і всі його країни разом узяті – Bloomberg © прес-служба Володимира Зеленського
Оцінити звіти сум наданої фінансової допомоги від США та ЄС для України досить складно, адже кожна дивна допомагає по-своєму. Америка зацікавлена у фінансуванні питань для врегулювання війни, Європа турбуватися про верховенство права і перемогу над корупцією.

Телефонна розмова двох президентів Дональда Трампа і Володимира Зеленського, яка відбулася ще в липні, призвела до міжнародного скандалу. Згідно опублікованого скрипта розмови глав держав, виявилося, що Володимир Зеленський досить критично ставиться до допомоги Європейського Союзу Україні. У розмові з Трампом президент України погодився з американським лідером, що європейські країни роблять недостатньо в питаннях, пов'язаних з санкціями проти РФ. Але все це не зовсім вірно. Зеленський не суперечив Трампу, навіть коли президент США говорив суперечливі речі. У екс-коміка на те були вагомі причини, адже він розмовляв і намагався бути милим, зі співрозмовником який, як відомо, любить лестощі, пише журналіст Леонід Бершидський в своїй статті для Bloomberg.

Як зазначає автор, порівняти звіти сум наданої фіндопомоги від США і ЄС для України практично неможливо, але є певні шляхи які допоможуть розібратися з цим.

За даними Агентства США з міжнародного розвитку, всі відомства федерального американського уряду надали Україні в 2014-2019 фінансових роках пряму фінансову допомогу на суму близько 2,1 мільярда доларів (варто звернути увагу що агентство, не має повні дані за 2018 і 2019 роки) Дані з інших джерел, таких як: веб-сайту Foreignassistance.gov і Центру міжнародної допомоги в області безпеки, який перебуває у Вашингтоні вказують на те, що в цілому для України було виділено близько 2,7 мільярда доларів за цей же фінперіод.

Як не крути, пряма допомога США Україні з моменту її Революції гідності становила від 2 до 3 мільярдів доларів. Вашингтон також надавав гарантії по кредитах на 3 млрд доларів.

Це не можливо порівняти з допомогу, яку ЄС разом з європейськими фінансовими інститутами надавала Києву за останні п'ять років для підтримки реформ, адже загальна сума грантів і позик перевищила 15 мільярдів євро.

Тут варто зазначити, що більша частина цієї допомоги була в формі боргу. Коли ЄС вперше розробив український пакет в 2014 році, він становив 12,8 мільярда євро, і тільки 879 мільйонів євро з них повинні були стати грантами. Таким чином, коли мова йде про гроші, які Україна не повинна виплачувати то, тут США є більшим донором.

Але виходячи з даних від Міністерства економіки України, які здійснюють власний моніторинг технічної допомоги від зарубіжних країн, США надають більше коштів, ніж ЄС і все його країни і інститути разом узяті.

Відповідно, це є однією з причин, по якій Зеленський сказав Трампу, що "Європейський Союз повинен бути нашим стратегічним партнером, але технічно Сполучені Штати надають більше". Але мова йде не тільки про цифри.

Український президент заявив чолі США в липні, що він особливо вдячний США за підтримку України в обороні. Дійсно, в допомоги США набагато більше виділяється сум для безпеки, ніж в європейському пакеті допомоги. Європа більше стурбована такими речами, як державне управління та верховенство закону, - і на цьому фронті Зеленський досяг успіху. (Це може допомогти тому, що його кандидатура на пост прем'єр-міністра, Олексія Гончарука, раніше була головою Бюро по поліпшенню регулювання, що фінансується ЄС проекту з інституційного будівництва.)

У той час як цей вид допомоги є цінним і допомагає підтримувати надію, все ж коли-небудь, Україна вступить до ЄС, то США зосереджені на тому, щоб допомогти Україні протистояти російському військовому тиску.

Зеленський також згадав під час розмови з Трампом, що він цінує готовність США продовжувати посилювати санкції проти Росії. У той час, як Європа м'якше ставиться до Росії і залишається ключовим торговим партнером для країн союзу. З тих пір, як зміст дзвінка піддався розголосу, Зеленський пояснив, що він стурбований рішенням Ради Європи про відновлення членства Росії і відсутністю європейського опору в проекті газопроводу "Північний потік-2", призначеному для скорочення доходів України від газу. транзит. Адже США противник будування трубопроводу.

Іншими словами, навіть якщо ЄС в цілому надає більше допомоги, внесок США в кампанію України за твердженням своєї незалежності включає в себе однаково жорстку позицію по відношенню до Росії. Ця позиція посилює позицію Зеленського в будь-яких переговорах з РФ про припинення війни на сході України. США не беруть участі в цих переговорах - їх посередниками в цьому питанні є Німеччина і Франція - але Зеленський побоюється, що, якщо у Вашингтона не буде підтримки, європейці можуть підштовхнути його до неприйнятних компромісів, резюмує автор.

Читайте також: Розсекречена скарга інформатора на розмову Трампа і Зеленського: ключова інформація

Таким чином, цілком логічно, що Зеленський старався з усіх сил сподобається Трампу і подякувати йому за допомогу США, яка або значно зросте за час його президентства, або, по крайней мере, хоча б не скоротилася.
Згідно слів автора, оскільки Трампу загрожує імпічмент через розмови, то поза сумнівами, що Зеленський отримає підтримку, яку він хоче. Все, що Трамп зробить для нього зараз, викличе підозри адже це виглядає як "послуга за послугу". І українському президенту зараз варто звернути увагу на його відносини з європейськими лідерами, резюмує автор.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі