У Мінфіну найскладніший графік боргових платежів — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У 2019–2022 рр. їх обсяг сягає 40–53% планових бюджетних доходів.

Поточна ситуація погіршується тим, що у Мінфіну найскладніший графік боргових платежів: у 2019–2022 рр. їх обсяг сягає 40–53% планових бюджетних доходів. Обстановка реально на межі фолу, - для самостійних виплат коштів немає,різати ж бюджет - дражнити кризу обсягом вимушених скорочень. Можливості Мінфіну через це прямо залежать від продажів облігацій. Так, у січні-липні ц.р. відношення його запозичень до всіх бюджетних доходів перевищило 50%. Тож з урахуванням платежів 2020–2022 рр. радикально знизити дохідність ОВДП Мінфін навряд чи зможе, - велика небезпека віджахнути покупців. Особливо нерезидентів, чиї вкладення в ОВДП уже майже вдвічі перевищують суми обігових депсертифікатів НБУ.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Кораблін, доктор економічних наук, заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України. За його словами, через цю пропорцію провідна роль на фінансовому ринку, схоже, перейшла до облігацій: різке зменшення їхньої дохідності загрожує не менш різкою девальвацією та зростанням цін. Незалежне ж зниження облікової ставки, як зазначалося, може спричинити ті самі наслідки.

"Звичайно, Нацбанк міг би підтримати курс гривні резервами. Але системно він цього не робитиме. По-перше, з принципу, підкреслюючи свою незалежність і гнучкість курсу. А по-друге, тому що йому банально не вистачить резервів на три наступні роки.Останній жовтневий ривок долара - наочний приклад хисткості нашої гривні: лише за три дні її готівковий курс втратив усе, що збирав майже два попередні місяці", - підкреслює експерт.

Докладніше про необхідність прискорення економіки читайте у статті Сергія Корабліна "Ціна кредиту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі