У "Приватбанку" вважають, що є реальний ризик повернення банку Коломойському

Поділитися
У "Приватбанку" вважають, що є реальний ризик повернення банку Коломойському
Петро Крумханзл прогнозує кризу через повернення "Приватбанку" екс-власникам.

Є "реальний ризик" повернення "Приватбанку" його колишнім власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову або отримання ними щедрої компенсації за націоналізацію. Хоча це може призвести до закінчення співпраці між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це розповів глава "Приватбанку" Петро Крумханзл Financial Times, пише liga.net.

Наголошується, що для кредиторів України та іноземних інвесторів справа "Приватбанку" стало індикатором щирості намірів президента Володимира Зеленського змінити ситуацію в країні.

За словами Крумханзла, якщо Київ не виконає попередні домовленості з МВФ, то нової програми в $ 5,5 млрд не буде, майже автоматично інвестори почнуть виводити свої гроші з країни. Це призведе до девальвації гривні і кризи.

Серед таких домовленостей – прийняття "антиколомойского" закону, який був змінений фінансовим комітетом Верховної Ради. Як результат, МВФ не погодив нову редакцію проекту закону. На даний час законопроект обговорюється з експертами МВФ.

Крумханзл також назвав "гібридною війною" те, що відбувається навколо "Приватбанку" і справи проти нього самого. Він розповів, що у вересні, коли озброєна поліція прийшла з обшуками в головний офіс банку в Дніпрі, вона спробувала отримати документи юридичної фірми Hogan Lovells, яка представляє "Приватбанк" у Високому суді Англії в справі проти Коломойського, Боголюбова.

Повідомлялося, що Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом профспілкової організації співробітників "Приватбанку", яка вимагає від Нацбанку звільнити голову правління цього банку Петра Крумханзла.

На сьогоднішній день суди різних інстанцій розглядають сотні знакових проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Атакують Суркіси, Коломойський - у півзахисті, на воротах - Порошенко".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі