Україна піднялася на шість пунктів у рейтингу конкурентоспроможності економік

Поділитися
Україна піднялася на шість пунктів у рейтингу конкурентоспроможності економік Україна має слабко розвинені інститути та нестійку фінансову систему © serggn / Depositphotos
Україна посіла 83-е місце у Global Competitiveness Index.

Україна піднялася на 83-е місце в рейтингу глобальної конкурентоспроможності економік (Global Competitiveness Index). Порівняно з минулим роком українська держава додала шість пунктів. Нову доповідь (The Global Competitiveness Report 2018) опублікували на сайті Всесвітнього економічного форуму.

У дослідженні наголошується, що Україна має слабко розвинені інститути, нестійку фінансову систему та макроекономічні показники. У рейтингу із 140 країн Україна знаходиться на 110 місці за рівнем державних інститутів, на 57 місці – з розвитку інфраструктури, на 70-му - за рівнем адаптації сучасних технологій. Макроекономічна стабільність - 131 місце, охорона здоров'я – 94 місце, освіта – 46 місце, ринок товарів – 73 місце, ринок праці - 66 місце, фінансова система – 117 місце, обсяг ринку – 47 місце, динаміка бізнесу – 86 місце, здатність до інновацій – 58 місце.

До першої десятки рейтингу входять – США, Сінгапур, Німеччина, Швейцарія, Японія, Нідерланди, Гонконг, Велика Британія, Швеція і Данія.

У складанні рейтингу глобальної конкурентоспроможності враховують 12 показників, зокрема, макроекономічну стабільність, споживчий ринок, ринок праці, фінансову систему, внутрішній ринок, якість інститутів, інфраструктуру, рівень сучасних комунікацій, систему охорони здоров'я, освіту, динаміку розвитку бізнесу та здатність до інновацій.

Нагадаємо, що перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів раніше заявив про те, що в першому півріччі 2018 року рівень тіньової економіки зменшився у порівнянні з тим же періодом 2017 року на 3 процентних пункти, та складає 32% від офіційного ВВП.

Незважаючи на те, що, згідно з офіційними даними, рівень тіньової економіки падає, бізнес продовжує виводити капітали з країни. Як писало DT.UA, те, що відомо як "втеча капіталу" (capital drain), дуже часто не стільки має кримінальну природу, скільки є способом диверсифікації ризиків шляхом формування портфеля активів, який би балансував потік доходів та захист прав власності. Детальніше про вплив олігархів та іноземні інвестиції читайте в статті Віктора Козюка "Олігархічна гідра прямих іноземних інвестицій" у "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі