Українці за кордоном виявили, що їхня праця коштує недешево

Поділитися
Українці за кордоном виявили, що їхня праця коштує недешево Україна втрачає кваліфікованих і працьовитих
Багато трудових мігрантів у Польщі вже дивляться на працевлаштування в інших країнах

Польща якийсь час була найбільш жаданим місцем для працевлаштування українців за кордоном. Проте останнім часом все більш широкі горизонти дозволили звернути увагу і на інші країни, де цінують кваліфіковану і не дуже працю. На жаль, Україна не поспішає запропонувати своїм працівникам конкурентні заробітні плати, відповідні їх праці, і втрачає робочу силу з жахливою швидкістю.

Але і Польща встала перед такою ж загрозою.

Більше половини тимчасових працівників з України роздумує про те, щоб переїхати з Польщі в іншу країну, найчастіше в Німеччину. Українські працівники все краще усвідомлюють, які у них є можливості в інших країнах. Однак і Німеччина рада не всім, пише Rzeczpospolita, передає Капітал.

Агентство з працевлаштування "Отто ворк форс" провело в листопаді опитування, в якому взяли участь 500 громадян України. Висновок був таким: відправитися за Одер збирається 70% українців, які розглядають можливість роботи в іншій країні. Це на третину більше, ніж рік тому.

Популярність Німеччини зростає не тільки тому, що, порівняно з Польщею там високі зарплати, але й тому що на початку 2020 року набуде чинності новий міграційний закон, який відкриє німецький ринок праці для фахівців з країн, що не входять в Євросоюз.

Друге місце займає Чехія, куди хотіли б поїхати 34% опитаних, а третє - Голландія (23%).

У цілому вже 52% тимчасово працююючих у Польщі (працевлаштованих на основі спрощеної процедури) українців роздумують про переїзд в іншу країну, це на 40% більше, ніж у минулому році, коли про такий намір заявляли 37% респондентів. Збільшення числа бажаючих переїхати пов'язане також зі зниженням рівня задоволеності українців своєю роботою в Польщі. Якщо в 2017 році все влаштовувало 94% опитаних, то зараз - 72%.

Як вважає виконавчий директор компанії "Отто ворк форс" Томаш Дудек, це пов'язано не з погіршенням умов праці у польських роботодавців, а з тим, що українські працівники все краще усвідомлюють, які у них є можливості в тому числі в інших країнах.

Основною причиною переїзду в інші країни залишаються фінансові міркування, тобто, більш високі зарплати. Польські фірми платять співробітникам все краще (за даними Дудека, некваліфікований працівник одержує на руки в середньому 2 500 злотих (приблизно 15380 грн. - ред.), але німці пропонують в кілька разів більше.

Однак реальна кількість тех, хто переїде до Німеччини, може виявитися не таким високим: відкриваючи свій ринок для працівників з країн, що не входять в ЄС, німецький уряд запровадив жорсткі вимоги: потрібно буде додати документальне підтвердження своєї професійної кваліфікації і володіти німецькою мовою як мінімум на рівні B1.

"Також не буде можливості влаштуватися за посередництва агентств щодо тимчасового працевлаштування, які допомагають іноземцю залагодити всі формальності, а іноді і знайти житло", - пояснює Дудек.

Читайте також: У "Центренерго" знову новий керівник

За розрахунками директора Інституту економіки та прогнозування НАН України, академіка НАН України В.Гейця, втрачена чиста вигода для економіки країни через трудову еміграцію сягає 40 млрд грн на рік".

Детальніше про проблеми на ринку праці закон читайте в статті Тетяни Перегудової "Криза національного ринку праці: стагнація та трудова вичерпність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі