В Україні вступив в силу новий закон про органічну продукцію

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні вступив в силу новий закон про органічну продукцію © mriya.ua
Закон регулює відносини у сфері органічної продукції, що виробляється, перебуває в обігу, ввозиться на митну територію України або вивозиться з неї в митному режимі експорту.

Схоже, ера попереджень, рекомендацій та приписів за безпідставне присвоєння продуктам органічних властивостей добігає кінця. Її мають замінити чіткіші норми дотримання органічного виробництва і невідворотна відповідальність за їх порушення. Все це прописано в новому Законі "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції", який у серпні набрав чинності.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Тетяна Кириленко. За її словами, документ входить до Дорожньої карти законодавчого забезпечення Угоди про асоціацію з ЄС на 2018–2019 рр. Він визначає систему прав та обов'язків суб'єктів ринку органічної продукції, зокрема операторів ринку та органів сертифікації. Регламентує вимоги до виробництва, маркування і обігу органічної продукції.

"Не забули й про державний контроль (нагляд) за діяльністю суб'єктів ринку органічної продукції та органів сертифікації, встановивши відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Зокрема ретельно виписано процедури сертифікації з деталізацією за галузями; запроваджено прозорий механізм реєстрації як органів сертифікації, так і операторів ринку, - відзначає експерт. - Тобто Закон регулює відносини у сфері органічної продукції, що виробляється, перебуває в обігу, ввозиться на митну територію України або вивозиться з неї в митному режимі експорту. Але його дія не поширюється на виробництво та обіг продукції, призначеної для власного споживання, парфумерно-косметичну продукцію і лікарські засоби, продукцію мисливства та рибальства, вилучену з природного середовища".

Автор вказує, що згідно з документом, у разі дотримання певних умов до галузей органічного виробництва можуть належати: рослинництво (у тому числі насінництво та розсадництво); тваринництво (у тому числі птахівництво, бджільництво); грибівництво (у тому числі вирощування органічних дріжджів); аквакультура; виробництво морських водоростей; харчових продуктів (у тому числі виноробство); виробництво кормів; заготівля об'єктів рослинного світу.

Детальніше про новий закон читайте в статті Тетяни Кириленко ""Органічна" реформа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі