Українські ОВДП мають високі процентні ставки - Економіка - dt.ua

За рівнем реальних процентних ставок внутрішніх держоблігацій Україна займає перше місце в світі — експерт

18 листопада, 15:29 Роздрукувати

Найближчими сусідами України в рейтингу найдорожчих позичальників є Уганда (з реальною прибутковістю 6,5%) і Єгипет (5,9%).

Українські ОВДП мають високі процентні ставки © depositphotos / papendesign

Показово, що за рівнем реальних відсоткових ставок за внутрішніми держоблігаціями Україна посідає перше місце в світі, маючи реальну дохідність на рівні 8% річних. Найближчими сусідами України у рейтингу найдорожчих позичальників є Уганда (з реальною дохідністю 6,5%) та Єгипет (5,9). Прикметно, що серед 35 країн з ринками, що формуються, 12 країн мають від'ємні реальні відсоткові ставки за однорічними державними облігаціями. Це — нові члени ЄС, а також Чилі, В'єтнам, Туреччина і Аргентина.

таб_4

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, зав.відділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру Growford Institute. За її словами, портфель ОВДП у власності нерезидентів протягом січня—жовтня збільшився на 93,3 млрд грн.

"У результаті в складі гривневих ОВДП, які перебувають в обігу, частка нерезидентів збільшилася з 1 до 13,7%. Якщо порахувати цю частку в сумі гривневих ОВДП, які належать звичайним інвесторам (за винятком НБУ), то отримаємо зростання частки нерезидентів з 2,3 до 26,4%", — відзначає експерт.

Такі зміни в складі бази інвесторів у державні цінні папери, на думку автора, посилюють ризики рефінансування державного боргу, збільшують відплив коштів за статтею "доходи" поточного рахунку платіжного балансу та підвищують ризики волатильності обмінного курсу гривні.

Читайте також: Обсяг державного та гарантованого державою боргу щодо ВВП ще не досяг безпечного рівня — експерт

Детальніше про стан української економіки читайте в статті Тетяни Богдан "Боргове виснаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >