Американський полковник Віндман відмовився від посади міністра оборони України

Відео
Поділитися
Американський полковник Віндман відмовився від посади міністра оборони України Олександ Віндман під присягою присягою повідомив, що Данилюк тричі озвучував пропозицію роботи в українському уряді
Очолити Міністерство оборони України Віндману пропонував Данилюк.

Співробітник Ради національної безпеки США підполковник (lieutenant colonel) Александер Віндман повідомив, що Олександр Данилюк, ще не будучи секретарем Ради національної безпеки і оборони України, пропонував йому очолити українське Міністерство оборони, передає "Голос Америки".

У вівторок, 19 листопада, на слуханнях у Конгресі в рамках процедури імпічменту, будучи під присягою, Віндман заявив, що Данилюк тричі озвучував свою пропозицію. Ця розмова відбулася в травні, коли підполковник у складі американської делегації прилетів на інавгурацію Володимира Зеленського до Києва.

За словами Вфндмана, він рішуче відхилив пропозицію Данилюка і повідомив про це своєму керівництву.

Він також заявив, що йому невідомі "достовірні докази" українського втручання у вибори президента США в 2016 році.

44-річний уродженець Києва Александер Віндман, який разом з батьками емігрував до США у 1979 році, повідомив конгресменам, що вільно володіє англійською, українською і російською мовами.

На момент розмови майбутній секретар РНБО України ще не обіймав жодних посад. За словами Зеленського, Данилюк розраховував на посаду прем'єр-міністра.

Читайте також: Демократи опублікували свідчення ще двох чиновників, замішаних у справі про імпічмент Трампа

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

13 листопада в Конгресі розпочалися відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент. 15 листопада свідчення давала експосол США в Україні Марі Йованович, 19 – співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс і колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер.

Докладніше про слухання в Конгресі вважає в статті Олександра Хари "Імпічмент Трампа. Шоу сезону 2019/2020 почалося".

Поділитися
Дивіться спецтему: Імпічмент Трампа
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі