"Формула Штайнмайера" розглядалася лише в межах розробки "дорожньої карти" реалізації мінських угод — оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Формула Штайнмайера" розглядалася лише в межах розробки "дорожньої карти" реалізації мінських угод — оглядач © Bild.de
Українська сторона спочатку робила акцент на тому, що вибори в ОРДЛО повинні проходити відповідно до стандартів ОБСЄ та українського законодавства.

"Формула Штайнмаєра" не є ані дорожньою картою виконання мінських угод, ані планом деескалації конфлікту. Вона - лише невелика частина незібраного пазлу, на якому зображено нечітку, досить розмиту картину врегулювання кризи в Донбасі, що виникла внаслідок російської агресії. Ця формула ніде офіційно не затверджена і розглядалася в рамках розроблення т.зв. дорожньої карти реалізації мінських угод. Після більш як двох років роботи над цим документом (росіяни згорнули її приблизно за півроку до початку виборчих кампаній в Україні) уже було напрацьовано певний драфт, що містить список негайних дій і три наступні фази заходів. При цьому вибори й набрання чинності (спочатку тимчасово, потім постійно) законом "про особливий статус" ОРДЛО були зазначені лише в третій, завершальній, фазі реалізації мінських угод. При цьому, оскільки в сторін зберігалися розбіжності щодо різних пунктів "дорожньої карти" і діяв принцип "ніщо не погоджено, доки все не погоджено", "формула Штайнмаєра" також не могла вважатися погодженою.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Силіна. За її словами, українська сторона від самого початку наголошувала, що вибори в ОРДЛО мають проходити згідно зі стандартами ОБСЄ й українським законодавством. Тобто вони не можуть проводитися в присутності іноземних військ і найманців. Тобто спочатку мають бути виконані всі умови "Мінська", що забезпечують безпеку - припинення вогню протягом тривалого періоду, виведення військ і озброєнь.

"Проведення ж виборів згідно із законодавством України, у т.ч. і п. 4. ст. 10 ЗУ "Про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", передбачає їх організацію українською ЦВК, участь у них усіх українських партій, доступ жителів ОРДЛО до всіх українських ЗМІ, участь у виборах внутрішньо переміщених осіб тощо, - зазначає оглядач. - Росіяни від самого початку заперечували проти згадування стандартів ОБСЄ, заявляли, що їм такі не відомі, і намагалися їх "розмити", зробивши "несуттєвою деталлю". І нинішні їхні спроби "висмикнути" пропозиції Штайнмаєра із загальної канви мінських домовленостей і попередніх напрацювань "дорожньої карти", нав'язати новій українській владі виконання політичної частини "Мінська" без створення для цього безпечних умов, з усією очевидністю свідчать про наміри Кремля увіпхнути окуповану частину Донбасу в Україну на своїх умовах, зберігши в ОРДЛО власний контроль і осередок запалення, від якого лихоманитиме всю країну".

Автор звертає увагу, що подібний сценарій для багатьох в Україні - страшний сон. Ось чому перші скупі, без жодних пояснень меседжі Зеленського й Пристайка, які не окреслили "червоних ліній" у переговорах щодо Донбасу і не озвучили якихось умов на адресу країни-агресора, так сколихнули небайдужу й патріотичну частину суспільства.

Детальніше про ставлення західних партнерів до виборів в ОРДЛО читайте в статті Тетяни Силіної "Формула вибору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі