Франція шукає компроміс між позиціями України і РФ щодо послідовності виконання "Мінська"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Парижі вважають, що в Донбасі спочатку необхідно домогтися стабілізації.

Одне з дипломатичних джерел у Парижі у відповідь на нагадування українських журналістів про вимогу України "спочатку умови безпеки – потім вибори в ОРДЛО" зауважило, що, якщо переставити місцями події, то це може взагалі призвести до того, що весь "мінський процес" розпадеться. Про це у своїй статті пише оглядачка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

Французький чиновник з іншого відомства повідомив українським журналістам, що Франція розуміє позицію України, яка наполягає на виконанні спочатку мінських положень, що стосуються безпеки, а потім вже політичної складової, що включає проведення місцевих виборів. Однак, зауважив він, ми як посередники не повинні шукати виходи, які підійдуть Україні, ми повинні шукати компроміс між позиціями Росії та України для того, щоб повернути мир і територіальну цілісність Україні.

Чи можливий який-небудь компроміс, коли Україна каже "спочатку контроль над кордоном, а потім вибори", а РФ наполягає на суворому виконанні послідовності, зафіксованої у "Мінську-2"?

Одним із можливих варіантів може бути контроль на кордоні міжнародного контингенту на час перехідного періоду, вважає авторка статті. І, за свідченням, паризьких дипломатичних джерел, цей варіант знову на столі переговорів.

В Парижі підкреслюють "велике занепокоєння" з приводу відсутності реального припинення вогню і висловлюють розуміння, що всі інші зобов'язання "по Мінську" не можуть бути виконані без дотримання режиму тиші. За свідченням дипломатичного джерела в Парижі, у Франції вважають, що в Донбасі, перш за все, необхідно домогтися стабілізації, якої як не було, так і немає з 2014 р. й донині.

Під стабілізацією на берегах Сени передбачають припинення вогню, обмін полоненими, передачу тіл загиблих, розведення сил на нових ділянках, розмінування, поліпшення гуманітарної ситуації. Але, вважають у Парижі, однієї лише стабілізації недостатньо, необхідно знайти тривале політичне рішення, і основна мета Франції, за словами її представників – повне відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Але, підкреслив чиновник одного з французьких відомств, не може бути ніякого прогресу на шляху до миру і врегулювання конфлікту без етапу стабілізації.

Ведучи в Парижі дискусії щодо майбутніх місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу, і, відповідно, про "формулу Штайнмаєра" та "особливий статус ОРДЛО", українські журналісти так і не отримали чіткої відповіді на питання, що буде у разі, якщо закон про "особливий статус", згідно з горезвісною формулою, набуде чинності на тимчасовій основі одразу після завершення виборів, але потім ОБСЄ не визнає ці вибори відповідними до її високих стандартів.

Який механізм анулювання "тимчасового застосування" закону про "особливий статус"? Це великий знак питання, відповіло одне з дипломатичних джерел у Парижі, засвідчивши, що над цим питанням зараз роздумують і у Відні (штаб-квартирі ОБСЄ), і у Варшаві (штаб-квартирі БДІПЛ ОБСЄ).

Детальніше про те, чого очікувати Україні від французької сторони в проблемі врегулювання в Донбасі і з чим Київ рухається до наступного саміту "четвірки" читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Усе буде печворк".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі