Французький посол заявила про необхідність участі України в ПАРЄ

Поділитися
Французький посол заявила про необхідність участі України в ПАРЄ За словами Дюмон, українська делегація в ПАРЄ є однією з найбільш активних
Франція проголосувала за повернення РФ в ПАРЄ після переговорів Еммануеля Макрона і Володимира Зеленського, під час яких український президент нагадав про агресивну політику Кремля.

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила про те, що українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) повинна і надалі брати участь у роботі організації, незважаючи на повернення російської делегації. За словами посла, делегація України в ПАРЄ є однією з найактивніших.

"Ми, звичайно, прийняли до уваги ту реакцію, з якою виступила українська делегація в ПАРЄ. Зі свого боку, я б хотіла, щоб ця делегація і надалі відігравала своєю роботою позитивну роль у цій організації", - заявила Дюмон.

Вона додала, що українська делегація є однією з найактивніших. Дюмон зазначила, що це актуально як для представників парламенту України, так і для представників уряду, які працюють на рівні Комітету міністрів Ради Європи.

"Тобто, в цілому, українська делегація працює дуже потужно, і Україна може пишатися своїми представниками в Раді Європи", - сказала пані посол.

Дюмон також заявила про те, що розуміє питання українського суспільства, пов'язані з рішенням, яке відкрило шлях повернення Росії в ПАРЄ.

"Ми, звичайно, розуміємо ті питання, які виникають в Україні в зв'язку з, як це подається, поверненням Росії до Ради Європи. Але подивимося на всю цю ситуацію з іншого боку. Прийняті рішення жодним чином не полегшують ситуацію для Росії з точки зору її взаємодії з Радою Європи, зокрема з Європейським судом з прав людини, і з її власними громадянами, які зможуть подавати позови проти Росії в цей інститут. Саме цей аспект був підтверджений і посилений прийнятим рішенням", - зазначила пані посол.

За її словами, санкційна політика в рамках Європейського союзу залишається в силі.

"Я вважаю той факт, що майже в ті ж дати відбулося продовження санкцій, знімає будь-які підозри і показує, що навпаки – санкційна політика залишається в силі, і таких побоювань бути не повинно", - зазначила Дюмон.

Зазначимо, що Франція також голосувала за повернення Росії в ПАРЄ. При цьому голосування відбулося після зустрічі президента Франції Еммануеля Макрона і глави Української держави Володимира Зеленського. За підсумками зустрічі Макрон заявив, що обмеження прав делегації Росії в ПАРЄ – це не санкції проти Росії за агресію щодо України. Тому, на думку французького президента, необхідно уникнути повного виходу РФ з ПАРЄ.

Президент України на заяву президента Франції не відреагував. При цьому Зеленський заявив про те, що питання повернення РФ у ПАРЄ вирішили вже давно і без України. Під час зустрічі з Макроном президент України поінформував колегу про порушення РФ міжнародного права і агресивну політику Кремля.

1 липня комітет Верховної Ради України у закордонних справах порекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи до отримання висновків Венеціанської комісії.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. За резолюцію проголосували 118 делегатів, проти - 62, і 10 осіб утрималися. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації в повному обсязі. На знак протесту представники семи держав вчинили демарш і покинули сесійну залу. Україну підтримали делегації Польщі, Грузії, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.

Перед цим українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

Про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така і порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі