Імпічмент Трампа: ще два свідки розмови із Зеленським дали свідчення

Поділитися
Імпічмент Трампа: ще два свідки розмови із Зеленським дали свідчення Свідчення Вільямс і Моррісона можуть зіграти на руку як республіканцям, так і демократам
Обидва вважають заморожування військової допомоги Україні політичним.

Колишній співробітник Ради національної оборони (РНБ) Тімоті Моррісон і співробітниця офісу віце-президента США Дженніфер Вільямс свідчили у межах процедури імпічменту президента Сполучених Штатів.

Скорочені розшифровки свідчень опубліковані комітетом Палати представників з розвідки напередодні ввечері, пише агентство dpa.

Обидва чули липневу розмову Дональда Трампа зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським і заявили про стурбованість політичним заморожуванням військової допомоги Україні.

Вільямс назвала прохання Трампа провести в Україні розслідування щодо свого політичного опонента Джо Байдена і його сина Хантера, яке лунало під час розмови, "незвичайним і недоречним".

"В моїх очах це вказувало на можливу наявність інших мотивів для припинення військової допомоги. Ситуація виглядала так, ніби йдеться здебільшого про особистий політичний порядок денний президента, ніж про зовнішньополітичні інтереси США", - цитує працівницю офісу Майка Пенса LB.ua.

Своєю чергою Моррісон підтвердив зв'язок між припиненням допомоги Україні та готовністю української влади почати розслідування щодо Байденів і компанії Burisma. Але в розмові від 25 липня чиновник не помітив нічого "незаконного і неправомірного".

Невиразні побоювання Моррісона можуть зіграти на руку республіканцям, водночас більш чіткі свідчення Вільямс – використані демократами, що ініціювали процедуру імпічменту Трампа, йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрював Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року.

У скарзі йдеться, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати мемограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

У зв'язку зі скандалом після декількох місяців розслідування і попередніх засідань Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту. 13 листопада почалися публічні слухання у справі про імпічмент.

Першими свідчили тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Сполучений Штатів Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включно з Україною.

Зазначимо, 234 місця в нижній палаті Конгресу займають демократи, 197 – республіканці. Але в Сенаті більшість у республіканців: 53 місця зі 100. І без схвалення верхньої палати Конгресу позбавити президента посади неможливо. Докладніше читайте у статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі