Литва вважає, що, якщо Україна провалить підписання угоди, шансу більше може не бути

Поділитися
Литва вважає, що, якщо Україна провалить підписання угоди, шансу більше може не бути Лінас Лінкявічюс © freesmi.by
За словами литовського міністра, угода про асоціацію - це не той документ, який можна "відкласти до Різдва".

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що, якщо Євросоюз і Україна до листопада не знайдуть консенсусу у питанні угоди про асоціацію, після саміту у Вільнюсі підписання документа може взагалі виявитися під питанням. "Я особисто вважаю, що, якщо ми цього не зробимо до саміту, то продовження буде під великим питанням", - підкреслив він у Брюсселі.

"Угода про асоціацію - це дуже важливий етап, дуже відповідальний. Тому що мова йде про зону вільної торгівлі. Ми говоримо про Україну, а це - майже 50 мільйонів осіб, але для цієї країни відкриється ринок у півмільярда", - зазначив глава МЗС Литви, яка зараз головує в ЄС.

За його словами, мова йде про великі стратегічні плани, які не тільки позитивно вплинуть на економіку України, але і "геополітично дуже важливі". "Це своєрідна межа. Ми не можемо поводитися так, ніби це просто ще один технічний процес, який можна, наприклад, відкласти до канікул, до Різдва або після Різдва. Ми повинні все робити вчасно. Тим більше, це тільки початок шляху", - зазначив Лінкявічюс.

Нагадаємо, 6 листопада комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності провалив усі законопроекти щодо вирішення питання Юлії Тимошенко. В опозиції говорять про зрив підписання угоди про асоціацію.

Україна сподівається, що тісна співпраця з Литвою допоможе Україні підписати на Вільнюському саміті угоду про асоціацію, а також розраховує на посилення взаємодії у найбільш важливих сферах.

Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції 20 червня оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною.

Як відомо, Угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Підписання документа очікується на саміті Східного партнерства у Вільнюсі у листопаді 2013 року.

Євросоюз зі свого боку неодноразово озвучував кілька умов, при виконанні яких документ може бути підписано. Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

Розмови про те, що ЄС "втомився від розширення", необхідно припинити, - Кваснєвський

Посол ЄС заявив, що поки Тимошенко у в'язниці, гарантій підписання асоціації немає

Президент Європарламенту вважає, що ЄС не повинен припиняти діалог з Україною через Тимошенко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі