Проросійське лобі і український делегат проти своєї країни — як голосували в ПАРЄ

Поділитися
Проросійське лобі і український делегат проти своєї країни — як голосували в ПАРЄ Член української делегації голосувала за Росію всупереч позиції делегації © 112 Україна
Проти всіх українських поправок до делегації України був і голос у власній делегації

В ПАРЄ позначилися нові пріоритети: лояльність до Росії та ігнорування проблем України. Але що говорити про чужих, якщо навіть "свої" делегати голосували проти своєї країни.

Голосування з приводу повноважень російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи виявило чіткий поділ між країнами, з якого було всього лише кілька винятків, які й показали справжнє ставлення до України.

Про це повідомляє Європейська правда.

олосування щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи виявило чіткий розподіл між країнами – з якого, втім було декілька винятків.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".

Це рішення, ухвалене пізно ввечері 29 січня, стало програшем української делегації. Повноваження росіян, які виставили ультиматум на адресу ПАРЄ, були підтверджені у повному обсязі, а майже всі правки, запропоновані Україною – відхилені.

За це рішення проголосувало 96 депутатів, проти - 44, ще 7 депутатів утрималися.

Українська делегація голосувала у повному складі – свої голоси віддали 12 членів депутатів. 11 з них натиснули кнопку проти, але одна представниця України підтримала повернення росіян. Це – представниця ОПЗЖ Юлія Льовочкіна. За інформацією ЄвроПравди, вона ще у Києві повідомила колег про те, що виступає проти оскарження повноважень РФ, і не братиме участь у діях з цього приводу. Льовочкіна також підтримала затвердження "нової санкційної процедури", яка практично знищує можливість накласти санкції на РФ надалі, та голосувала проти усіх українських поправок до цих документів.

Україну підтримали всі члени грузинської, литовської, латвійської, делегацій, які взяли участь у голосуванні, майже всі шведи та всі поляки крім однієї депутатки, що утрималася. Також разом із Україною проголосував один молдаванин (представник опозиційного блоку ACUM), один словак (інші віддали голоси "за" Росію), один турок (інші також підтримали РФ).

Представники Західної Європи, що були у залі під час голосування, майже одностайно підтримали РФ. Україні свої голоси віддали лише двоє нідерландців, один іспанець та один британець.

Як повідомлялося, у середу у ПАРЄ офіційно дозволили працювати російським депутатам, які голосували за анексію Криму.

Примітно, що напередодні асамблея ухвалила жорстке рішення про покарання Польщі за недемократичні дії уряду.

Читайте також: Російській делегації дозволили продовжити роботу в ПАРЄ без санкцій

Нагадаємо, 27 січня член литовської делегації в ПАРЄ Емануеліс Зінгеріс під час обговорення порядку роботи на зимову сесію виступив з пропозицією оскаржити права Росії в ПАРЄ.

16 січня Верховна Рада підтримала відновлення участі української делегації в ПАРЄ. Україна відмовилася від участі в осінній сесії Асамблеї через зняття з Росії санкцій.

У 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в асамблеї за анексію українського Криму і агресію в Донбасі. У відповідь делегація РФ відмовилася брати участь у сесіях Асамблеї і платити внески.

Однак 25 червня 2019 року ПАРЄ зняла санкції з делегації РФ без будь-яких додаткових умов. На наступний день асамблея відновила права російської делегації в повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодне умова для повернення в організацію: не деоккупировала Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ в ПАРЄ. В Асамблеї створили групу з протидії РФ (Україна, Грузія, Литва, Латвія і Естонія).

Детальніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Який Рада, такий привіт".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі