Скільки депутатів Верховної Ради пропустили всі голосування в січні

Поділитися
Скільки депутатів Верховної Ради пропустили всі голосування в січні Чому депутати не голосують, незрозуміло
Варто подумати, для чого потрібні в Раді депутати з нульовим ККД

Незважаючи на всі потенційні "каральні" заходи, деякі депутати Верховної Ради продовжують уникати виконання своїх прямих обов'язків - голосувати за прийняті закони.

Комітет виборців проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради в січні. За даними КВУ 42 народні депутати взяли участь у менше, ніж 50% голосувань Ради. Із них 11 не проголосували жодного разу за місяць.

Серед депутатів, які не голосували в січні: Олександр Герега (група "За майбутнє"), Микола Люшняк (група "Довіра"), Юрій Солод (ОПЗЖ), Віктор Бондар (група "За майбутнє"), Микола Кучер (група "За майбутнє"), Владислав Бородін ("Слуга Народу"), Руслан Горбенко ("Слуга Народу"), Роман Костенко ("Голос"), Анжеліка Лабунська ("Батьківщина"), Вадим Столар (ОПЗЖ), Любов Шпак ("Слуга Народу").

Частина депутатів не голосували, хоч і були зареєстровані в Раді, інші ж депутати зареєстровані на засіданнях не були. Причини їх відсутності на засіданнях Ради на веб-сайті Верховної Ради не вказані. Також КВУ не враховував депутатів, щодо яких наявна інформація в ЗМІ про те, що вони хворіли чи пропустили засідання з інших об'єктивних причин, передає УНН.

"У січні показники голосувань народних депутатів суттєво знизилися. Так, якщо в грудні було лише 3 народні депутати, які не проголосували жодного разу за місяць, в листопаді - 4, то в січні - відразу 11 депутатів. Однак це цілком відповідає існуючим тенденціям, коли в січні показники відвідування та голосувань депутатів в Раді вже звично є нижчими, аніж в інші періоди", - пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

Всього в січні відбулося шість пленарних засідань Ради, на яких було проведено 299 голосувань. За цей час депутати прийняли за основу закони про службу зовнішньої розвідки та про легалізацію азартних ігор, а також в цілому було прийнято закон про повну загальну середню освіту.

Нагадаємо, за даними КВУ, вісім нардепів пропустили 90% голосувань Ради в грудні.

Підписаний президентом закон про запровадження штрафів для "кнопкодавів" у Верховній Раді оприлюднено у парламентському виданні "Голос України". Закон набрав чинності 16 січня.

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях Верховної Ради" вносить зміни до Кримінального кодексу та регламенту ВР.

Згідно із законом, народний депутат, який умисно проголосує за свого колегу під час пленарного засідання Ради, нестиме кримінальну відповідальність. Такі дії каратимуться штрафом від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 51-85 тисячам гривень.

Крім цього, закон дозволяє акредитованим у парламенті журналістам звертатися до Апарату Верховної Ради у разі фото- чи відеофіксації неперсонального голосування депутатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі