У ЦВК сподіваються, що до вечора опрацюють вже всі протоколи - Політика - dt.ua

У ЦВК сподіваються, що до вечора опрацюють вже всі протоколи

7 листопада, 2014, 15:59 Роздрукувати

Варіант із продовженням терміну підрахунку голосів є найгіршим сценарієм, якого ЦВК намагається уникнути.

У ЦВК шукають варіанти виходу з ситуації

У Центральній виборчій комісії сподіваються, що окружна комісія №59 завершить обробку протоколів дільничних комісій до вечора п'ятниці, 7 листопада.

"За наявною в ЦВК інформацією, в окружній комісії №59 виникла необхідність проведення процедури повторного підрахунку голосів на окремих виборчих дільницях. Ця процедура проводиться у присутності членів дільничних комісій, і зараз вживаються заходи для доставки членів дільничних комісій в окружну комісію з метою проведення повторного підрахунку голосів на окремих виборчих дільницях",- заявив голова ЦВК Михайло Охендовський.

"Безумовно, ситуація, яка склалася з роботою 59-ї окружної комісії, не може не хвилювати ЦВК, оскільки зараз, на 12-й день після голосування, у ЦВК немає протоколів про підсумки голосування у цьому одномандатному виборчому окрузі", - підкреслив глава ЦВК.

Він ще раз зазначив, що відсутність протоколу про підсумки голосування у відповідному окрузі ставить під загрозу можливість своєчасного встановлення результатів виборів за партійними списками в цілому по Україні.

"Абсолютно зрозуміло, що голоси виборців там були віддані законно за кандидатів, і ці голоси не можуть бути проігноровані у ЦВК. Разом з тим, підставою для включення цих голосів до протоколу про результати виборів, який повинен скласти ЦВК, може бути тільки протокол окружної комісії про підсумки голосування у загальнодержавному багатомандатному окрузі", - підкреслив Охендовський.

Він не виключив, що ЦВК доведеться приймати рішення зобов'язати окружком №59 скласти протокол з позначкою "уточнений", що також потребуватиме додаткового часу.

"На жаль, ми не можемо виключати ситуацію, коли ЦВК не зможе встановити результати виборів народних депутатів у встановлений законом термін", - ще раз наголосив він.

Однак, за словами Охендовського, це є "найгіршим варіантом розвитку подій".

"Ми приймаємо усі можливі заходи для того, щоб не допустити такий сценарій. Ми сподіваємося, що окружна комісія №59 зможе сьогодні завершити обробку протоколів дільничних комісій, і тоді вже завтра вони зможуть доставити протоколи про підсумки голосування в ЦВК. Тоді перешкод для встановлення результатів виборів народних депутатів України не буде", - сказав глава ЦВК.

ОВК №59 тривалий час була заблокована невідомими озброєними особами. Ще 1 листопада повідомлялося, що ЦВК для підрахунку 100% протоколів не вистачає даних з одного округу.

Фактично 59-а окружна комісія залишається єдиною з 198-ми, яка досі не встановила результати виборів в окрузі і не ввела дані дільничних комісій про результати голосування в інформаційно-аналітичну систему "Вибори".

В ніч на п'ятницю комісія змогла ввести в систему "Вибори" ЦВК дані обробки протоколів 6-ти дільничних виборчих комісій з залишалися 19-ти. На 9.00 п'ятниці залишалися не введеними дані протоколів 12-ти дільничних комісій за підсумками голосування в багатомандатному окрузі та 13-ти - в одномандатному.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >