У Кабміну немає законної можливості звільнення керівництва НАЗК – Петренко

Поділитися
У Кабміну немає законної можливості звільнення керівництва НАЗК – Петренко Члени НАЗК можуть піти у відставку лише з власної доброї волі © Наталія Корчак / Facebook
Якщо керівництво агентства не піде у відставку з доброї волі, Раді доведеться оперативно вносити зміни у відповідний закон.

В нинішніх умовах єдиним законним способом відставки керівників Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) є їх добровільне звільнення, зазначив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Сьогодні прем'єр-міністр звернувся до членів НАЗК з тим, що їм слід чесно визнати свої помилки і в такій ситуації дійсно подати у відставку. На сьогоднішній день це може бути лише їхня добра воля, бо, згідно з законом, уряд не має можливості звільняти цих осіб", - зазначив міністр на брифінгу в середу.

Петренко нагадав, що коли приймався закон про НАЗК, то передбачалася незалежність цього органу. Зараз відставка його керівництва, що проявило безвідповідальність, потребує оперативних законодавчих змін.

"Ми побачили колегіальну безвідповідальність. Способом легальної відправки у відставку, якщо вони добровільно цього не зроблять, буде оперативне прийняття в парламенті змін до закону, який визначить нову структуру керівних органів НАЗК і запустить процес призначення через конкурс фактично його нового керівництва", - сказав він.

Глава Мінюсту підкреслив, що у держслужбі повинні існувати цивілізовані правила: особа, чи група осіб, які не справляються з поставленими завданнями, повинні чесно визнати це і понести мінімальну відповідальність через відхід у відставку.

"Якщо члени НАЗК, які обиралися на конкурсі, ще не готові до цього і не стали настільки дорослими в хорошому сенсі цього слова, тоді парламент прийме відповідну зміну до закону. Напевно їм хочеться ще трошки отримати по 100 тис. грн зарплати", - уклав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду 29 березня порадив всім членам НАЗК написати заяви про відставку у зв'язку з тяганиною в налагодженні роботи Реєстру електронних декларацій. Раніше прем'єр висловлював невдоволення роботою голови НАЗК Наталії Корчак через проблем з функціонуванням реєстру.

Антикорупційні громадські організації України, серед яких – "Центр протидії корупції", "Автомайдан" та "Transparency International Україна", також звернулися до Кабінету міністрів із закликом невідкладно розглянути питання зміни керівництва НАЗК, яке оцінюється активістами як некомпетентне.

Голова НАЗК Наталія Корчак, в свою чергу, заявила, що не має наміру йти у відставку після критики з боку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

До цього, в НАЗК поклали відповідальність за роботу Реєстру на адміністратора системи - Державне підприємство "Українські спеціальні системи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі