У КВУ розповіли, які партії вкладають у рекламу найбільше коштів

Поділитися
У КВУ розповіли, які партії вкладають у рекламу найбільше коштів У КВУ назвали найбільших покупців реклами серед українських партій © Андрій Товстиженко, DT.UA
Найбільшим покупцем реклами у ЗМІ виявилася "Радикальна партія Олега Ляшка", проте у притул до неї ідуть ще дві політсили.

Політичні партії України за рік сукупно витратили 436 млн гривень, з них 407 млн – державне фінансування. Найбільше коштів, 109 млн гривень, партії витратили на рекламу в ЗМІ, повідомляє Комітет виборців України.

"Найбільший відсоток коштів на рекламу витратили "Радикальна партія Олега Ляшка", "Самопоміч", "Опозиційний блок" та "Народний фронт". "РПЛ" витратила на рекламу 41 відсоток коштів (19 із 47 млн), "Самопоміч" - 38 відсотків (39 зі 104 млн), "ОБ" - 33 відсотки (5 із 15 млн), "НФ" - 30 відсотків (33 зі 109 млн), "БПП" - 21 відсоток", - йдеться у дослідженні КВУ.

При цьому, за даними комітету, на рекламу було витрачено більше коштів, аніж на заробітну плату та оренду приміщень разом. Так, на виплату зарплатні політсили витратили 57 млн гривень – 13%, а на оренду приміщень – 46 млн – 11 %. На матеріальні витрати і оплату послуг пішло ще 66 млн гривень, тобто, 15%.

На утримання місцевих організацій партії витратили лише 16% коштів - 68 млн гривень.

У зв'язку з цим Комітет виборців України ініціює внесення змін до законодавства щодо анулювання реєстрації політичних партій, які регулярно не подають до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) фінансову звітність щодо використання виділених з держбюджету коштів, повідомляє "Укрінформ".

З відповідною ініціативою на міжнародній конференції "Українські політичні партії на старті виборчої кампанії" виступив генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

"Наша позиція - на законодавчому рівні це питання врегулювати, і якщо, скажімо, партія два і три рази поспіль не подає фінансову звітність, то це має ставати підставою для анулювання реєстраційного свідоцтва", - наголосив він.

Як свідчать дані дослідження КВУ, кожна четверта партія в Україні порушує законодавство і не подає до НАЗК фінансову звітність.

"Але знову ж таки ми вбачаємо позитивну динаміку. Якщо за перший квартал 2016 року подали звіти лише 195 партій, за другий квартал - 200, третій - 243, четвертий – 257. Торік у І кварталі прозвітувала 271 партія, у ІІ і ІІІ кварталі - по 273. Тобто, тенденція зростає, але, попри все, кожна четверта партія звіту не подає і мала бути притягнута до відповідальності", - підкреслив голова КВУ.

Нацагентство з питань запобігання корупції минулого року склало за результатами аналізу звітів політичних партії 264 протоколи про адміністративні правопорушення. Найбільша їхня кількість була пов'язана із порушеннями порядку подання звітів про надходження та використання коштів виборчого фонду.

Тим часом у "Комітеті виборців України" наголосили на тому, що парламентські політичні партії більшість коштів, отриманих із Державного бюджету України у 2017 році, витратили на оплату рекламних матеріалів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі