У Мінсоцполітики озвучили сім першочергових завдань

Поділитися
У Мінсоцполітики озвучили сім першочергових завдань Мінсоцполітики створює Реєстр постраждалих (жертв) від торгівлі людьми та протидії домашньому насильству © Прес-служба Кабміну України
Глава міністерства підбила підсумки 50 днів роботи нового уряду і розповіла про майбутні плани.

Міністерство соцполітики ініціювало реформу прожиткового мінімуму і монетизацію "пакету малюка". Про це розповіла голова міністерства Юлія Соколовська на своїй сторінці в Facebook, коментуючи 50 днів роботи нового уряду.

Соколовська назвала сім головних пріоритетів у роботі міністерства, серед яких реформа прожиткового мінімуму, монетизація "пакету малюка" для жителів Донбасу, забезпечення інвалідів технічними засобами.

"Ми виступили за ефективні підходи в боротьбі з бідністю, тому ініціювали реформу прожиткового мінімуму - розробили, представили і погоджуємо відповідний законопроект", - розповіла міністр, пояснивши, що суть змін полягає в тому, щоб відв'язати від прожиткового мінімуму нерелевантні форми виплат та допомог, яких зараз - 150. За її словами, це не призведе до зменшення розміру діючих виплат, але при цьому дозволить адресно збільшити допомогу.

Наступним пунктом досягнень вона назвала монетизацію "пакету малюка" для мешканців Донецької області. "Це пілотний проект, який ми почали у зв'язку з тим, що з початку програми "бебі-боксів" у вересні 2018 року Донеччина не отримала жодного "пакету малюка". Таким чином, вже найближчим часом 7200 породіль Донеччини можуть отримати грошовий еквівалент "бебі-боксу", - зазначила Соколовська.

Також у Мінсоцполітики планують в поточному році повністю покрити потреби осіб з інвалідністю в технічних засобах реабілітації. Зокрема, у схвалених урядом змінах до Держбюджету на 2019 рік передбачається додатково 786 млн 950,5 тис. грн у відповідну програму (зараз на це передбачено 1 млрд 210 млн грн).

"Виділення цих коштів дозволить виготовити додатково близько 250 тис. виробів, у тому числі протезів, колясок, ортопедичного взуття та інших засобів для осіб і дітей з інвалідністю", - йдеться в повідомленні.

Соколовська обіцяє покрити нинішню заборгованість перед громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для цього міністерство ініціювало, а уряд затвердив зміни до Держбюджету на 2019 рік на суму 354,5 млн грн (нині на це передбачено 1 млрд 980,9 млн грн).

"Ці гроші підуть на виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, на здійснення доплат за роботу в зоні відчуження, допомогу по тимчасовій непрацездатності тощо", - пообіцяла міністр.

Наступним пунктом Соколовська назвала забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом. "Кошти вже пішли в регіони, і тепер майже 1700 молодих українців зможуть отримати власне житло по всій Україні", - повідомляє міністр. Вона також зазначила, що питання стану покупки або здійснення компенсації місцевими органами за житло знаходиться на її щоденному контролі.

Відзначається також, що в міністерстві почали створювати Реєстр постраждалих (жертв) від торгівлі людьми та протидії домашньому насильству. Це дозволить швидко перевірити статус потерпілого, а також отримувати доступ до реабілітаційних послуг без відвідування "бюрократичних установ". За словами міністра, це може допомогти близько 50 тисяч людей, що постраждали від таких злочинів.

Останнім пунктом досягнень Соколовська назвала підготовку бази для монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Найближчим часом планується розпочати відповідне нарахування, яке дозволить пільговикам самостійно розпоряджатися коштами пільг.

Раніше повідомлялося про те, що Мінсоцполітики планує відв'язати від прожиткового мінімуму150 виплат.

Нагадаємо, що, згідно з планами Кабміну, з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум збільшиться на 162 грн і складе 2027 грн. Хоча при цьому у Кабміні вважають, що "повинні здійснити рішучі кроки щодо наближення розміру прожиткового мінімуму до 4251 грн.

Розмір прожиткового мінімуму в Україні для різних груп населення з 1 липня 2019 року зріс з 1,853 тис. грн до 1,936 тис. грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі