У МВФ знайшли істотний недолік в законі про Вищий антикорупційний суд

Поділитися
У МВФ знайшли істотний недолік в законі про Вищий антикорупційний суд Лагард озвучила Порошенку умови надання чергового траншу МВФ © depositphotos / palinchak
МВФ очікує внесення правок до закону про антикорупційний суд, вирішення питань з цінами на газ і бюджетом для виділення Україні чергового траншу.

Для отримання Україною чергового траншу Міжнародного валютного фонду Верховна Рада повинна внести правки до закону про Вищий антикорупційний суд і схвалити президентський законопроект про його створення, йдеться в комюніке МВФ, опублікованому 19 червня за підсумками телефонної розмови директора-розпорядника Фонду Крістін Лагард із президентом України Петром Порошенком.

"Ми погодилися з тим, що зараз важливо, щоб парламент швидко схвалив додатковий закон... для формального створення суду, а також необхідні поправки для відновлення вимоги про те, щоб ВАКС розглянув всі справи, які знаходяться під його юрисдикцією, включаючи всі апеляції на рішення судів першої інстанції, як це було в проекті закону, затвердженого в першому читанні", - підкреслила Лагард.

Очільниця МВФ висловила Порошенку вдячність за зусилля, спрямовані на прийняття закону, а також привітала його наміри зробити все, щоб суд було створено до кінця поточного року.

Крім того, Лагард обговорила з президентом України питання, пов'язані з державним бюджетом, а також з цінами на газ.

"Ці питання мають вирішальне значення для очікуваного завершення перегляду програми з підтримки України Фондом", - підсумувала голова МВФ.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".

11 червня президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.

Як повідомлялося, в підписаному й опублікованому законі "Про Вищий антикорупційний суд" виявили норму про те, що вироки по кримінальних справах, які вже направлені в суди першої інстанції, не підлягають перегляду в апеляційній палаті ВАС. Апеляційні скарги по цих справах повинні розглядати апеляційні суди, навіть якщо Вищий антикорупційний суд до того часу вже запрацює. Фактично ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо підозрюваних у корупції колишніх та чинних високопосадовців: екс-голови ДФС Романа Насірова, екс-депутата Миколи Мартиненка, фігурантів "газової справи", включаючи депутата-втікача Олександра Онищенка, "бурштинових депутатів" Борислава Розенблата та Максима Полякова, мера Одеси Геннадія Труханова та його заступників тощо.

Детальніше про законопроект читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційний суд: за що проголосував парламент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі