У Раді працюють над стратегією у сфері охорони здоров'я до 2030 року

Поділитися
У Раді працюють над стратегією у сфері охорони здоров'я до 2030 року © pixabay.com
За словами глави профільного парламентського комітету, останню стратегію створювали в 2016 році.

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький заявив про те, що в парламенті розробляють стратегію у сфері охорони здоров'я в Україні до 2030 року. Радуцький також розповів про інші ініціативи комітету, який він очолює.

"По-перше, стратегії не існувало... Остання стратегія була в 2016 році ще при Квіташвілі. По-друге, стратегія, яка сьогодні розробляється, вона розробляється до 2030 року", - повідомив Радуцький під час "Форуму реформ: на шляху до Вільнюса".

Він також повідомив, що в комітеті думають над зміною орієнтації системи охорони здоров'я з політики лікування до політики запобігання захворювання. Крім того, за словами Радуцького, в комітеті хочуть відродити конкуренцію між медичними установами.

Голова комітету додав, що зараз працюють над забезпеченням рівного доступу всіх українців до медицини, так званий Universal coverage.

"Максимальне покриття для всіх громадян України з тим гарантованим медичним пакетом, які розробляються НСЗУ", - пояснив Радуцький.

Він додав, що вже майже готовий новий законопроєкт про суспільне здоров'я, в якому йдеться про запобігання захворювань, епідеміологічний контроль. За словами Радуцького, спільно з Євросоюзом ведеться робота над підготовкою нового закону "Про ліки та лікарські препарати", який на 99% буде скопійований з 83-ї директиви ЄС.

Також Радуцький повідомив про підготовку антитютюнового законопроєкту.

"Готується антитютюновий закон, але на сьогоднішній день, ми, на жаль, маємо дуже великий лобістський опір цьому закону. І на сьогоднішній день у нас йде війна, бо чомусь цей закон забрали у комітету охорони здоров'я нації та передали на податковий комітет, хоча в тому законі про гроші взагалі немає мови", - зазначив депутат.

Нагадаємо, навесні 2020 року має стартувати другий етап медичної реформи. Спочатку реформу "вторинки" повинні були запустити з 1 січня, але глава МОЗ Зоряна Скалецька заявила про перенесення старту.

Згідно з законом про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, всі види медпослуг має оплачувати НСЗУ. Пацієнт зможе вільно вибирати лікаря і медичний заклад, отримувати необхідні послуги, за які й буде платити НСЗУ.

У державному бюджеті на 2020 роки для програми медгарантій передбачено 72 млрд гривень, що на думку експертів, трохи для таких масштабних змін.

Детальніше про те, що чекає пацієнтів, медичних установ та лікарів, читайте в матеріалі Алли Котляр "Медична реформа-2020: що потрібно знати?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі