У США і Європі відреагували на звільнення українських моряків та політв'язнів

Поділитися
У США і Європі відреагували на звільнення українських моряків та політв'язнів © president.gov.ua
В Україну повернулися 35 утримуваних Кремлем українців.

Лідер США Дональд Трамп привітав з успішним обміном утримуваних осіб, який провели сьогодні Україна і Росія. У своєму "Твіттер" він написав, що це є "гігантським кроком до миру".

"Росія і Україна обмінялися великою кількістю ув'язнених. Дуже хороші новини, можливо, перший гігантський крок до миру. Вітаємо обидві країни!", - заявив Трамп.

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер теж написав у Twitter про те, що цей обмін має послужити імпульсом для подальшого обміну утримуваними особами, просування в реалізації Мінських домовленостей та припинення вогню.

Своєю чергою високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні також назвала взаємне звільнення утримуваних осіб "хорошим імпульсом", який можна використовувати для подальшого прогресу. Відповідну заяву Могеріні було поширено в Брюсселі.

"Їх звільнення (українських політв'язнів і моряків, - ред.) є свідченням роботи та рішучості тих, зокрема громадянського суспільства, активістів та юристів, які невпинно трудилися для досягнення цього результату. Ми сподіваємося, що вони швидко зможуть возз'єднатися зі своїми сім'ями, і бажаємо їм швидкого одужання після виснажливого ув'язнення", - заявила вона.

Тим часом міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок зазначив, що уряд шкодує про те, що під тиском Москви підозрюваний у справі МН17 Володимир Цемах став учасником цього обміну. Лист Блоку оприлюднено на сайті парламенту.

Блок поінформував, що між Україною та Нідерландами раніше відбулася низка консультацій на вищому рівні по дипломатичним та політичним каналам. Уряд закликав українську владу не робити Цемаха частиною обміну.

"У відповідь українська влада пообіцяли відкласти обмін на деякий час, щоб дати можливість прокуратурі допитати Цемаха знову, що сталося. Україна є важливим партнером у Спільній слідчій групі й у притягненні до відповідальності осіб, винних у трагедії MH17, як це передбачено резолюцією 2166 РБ ООН. Однак уряд глибоко шкодує про те, що Цемах під тиском Російської Федерації став частиною цього обміну, що означає, що він наразі перебуває в Росії", - констатував міністр.

Він нагадав, що РФ зобов'язана співробітничати на основі резолюції 2166 РБ ООН.

Дипломати Чехії, Польщі, Естонії, Литви, Франції та Австрії привітали звільнення українських громадян, про що йдеться в повідомленнях у "Твіттері". Вони закликали зробити подальші кроки для "зміцнення стабільності" та деескалації конфлікту на сході України. Звільненим українцям побажали якнайшвидшого одужання і повернення до професійної діяльності.

Посли країн G7 також привітали звільнення утримуваних у Росії українців, висловивши надію на подальше звільнення решти українських громадян.

"Посли країн G7 вітають звільнення 35 утримуваних українців і разом з українським народом радіють їх повернення додому. Ми вітаємо українську владу з цим звершенням. Ми пам'ятаємо про інших ув'язнених і сподіваємося на їх швидке звільнення", - йдеться в повідомленні у "Твіттер".

Президент Європейської Ради Дональд Туск також закликав Росію звільнити всіх політв'язнів.

"Нарешті! Із звільненням Олега Сенцова і українських моряків я зітхнув з полегшенням. Я продовжую закликати Росію звільнити всіх політв'язнів і поважати територіальну цілісність України", - написав він у "Твіттер".

Голова ОБСЄ, міністр закордонних і європейських справ Словаччини Мирослав Лайчак та Генсекретар ОБСЄ Томас Гремінгер у спільній заяві привітали сьогоднішнє завершення обміну, назвавши це "позитивною подією". Лайчак висловив надію, що це не матиме негативного впливу на розслідування аварії MH17.

Президент Європарламенту Давид-Марія Сассолі у своєму "Твіттері" зазначив, що радий звільненню Олега Сенцова і чекає на можливість незабаром особисто вручити йому премію Сахарова.

Сьогодні, 7 вересня, відбувся обмін утримуваними особами між Україною і РФ у форматі "35 на 35". Зокрема, були звільнені 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов і Артур Панов. Також звільнено 24 військовополонених моряків.

Слідкуйте за останніми новинами у нашій спецтемі "Повернення бранців Кремля додому".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі