У Зеленського хочуть прибрати посаду голови КМДА з апгрейду закону про столицю

Поділитися
У Зеленського хочуть прибрати посаду голови КМДА з апгрейду закону про столицю Посада голови КМДА "не потрапляє" у заплановані Зе!Командою реформи © Новое время
За словами Корнієнка, Київ не має "випадати із загальної канви" адміністративної реформи.

Згадку про посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) можуть прибрати з нової редакції закону "Про столицю", повідомив в інтерв'ю LB.ua заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Можливо, у новій редакції закону "Про столицю" такої позиції як голова КМДА взагалі не буде. Зрозуміло, що зараз вона є в Конституції, але в тих змінах, які ми плануємо щодо децентралізації загалом, не буде голів ОДА", - пояснив Корнієнко.

За словами заступника голови фракції "Слуги народу", Київ не має "випадати із загальної канви" адміністративної реформи, що передбачає зменшення ролі держадміністрацій. Їх планують замінити префектурами, які стежитимуть за законністю рішень місцевих рад.

"Київ хоч і регулюється окремим законом "Про столицю", але він не може випадати із загальної канви. Якщо у всій країні не буде ОДА, чому вона буде в Києві? Відповідно "танці" навколо посади голови КМДА вже втрачають актуальність", - додав він.

При цьому Корнієнко не зміг пояснити терміновість "танців" зі звільненням мера Києва Віталія Кличка з посади голови КМДА за умови підготовки до якнайшвидшого прийняття нової редакції закону.

"Це право президента...", - зазначив заступник голови фракції "СН".

4 вересня новий Кабмін погодив звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка і направив відповідне подання уряду на підпис президенту Володимиру Зеленському. У відповідь Кличко заявив, що вважає таке рішення неконституційним, а звільнити його можуть тільки кияни.

У серпні депутати Верховної Ради VIII скликання звернулися до Конституційного суду за офіційним тлумаченням положень Конституції про місцеве самоврядування і державної влади в Києві. Посилаючись на рішення КСУ від 2003 року, за яким обраний киянами мер міста повинен бути призначений і головою КМДА, 51 депутат попросив "раз і назавжди" врегулювати питання щодо київського мера і голови КМДА. Також у зверненні йдеться про згортання реформи децентралізації і позбавлення столиці самоврядування. Рішення щодо звернення Конституційний суд ще не виносив.

У президента Володимира Зеленського хочуть призначити новим очільником Київської міської держадміністрації колишнього гендиректора телеканалу "1+1" Олександра Ткаченка.

Докладніше про правові колізії щодо посади мера та голови КМДА читайте у статті Олександра Сергієнка "Столиця дежавю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі