У Зеленського заговорили про необхідність запровадити конфіскацію незаконних активів

Поділитися
У Зеленського заговорили про необхідність запровадити конфіскацію незаконних активів "Слуги народу" мають намір серйозно взятися за корупціонерів © sluganarodu.ua
Громадянська конфіскація активів підозрюваних у корупції має стати одним з основних інструментів у руках антикорупційної системи.

В Україні у рамках тотальної боротьби з корупцією необхідно запровадити так звану "громадянську конфіскацію" незаконних активів, заявила кандидат у народні депутати від "Слуги народу", член Національної ради з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська, повідомляє "Укрінформ" у середу, 24 липня.

Запровадження інструменту цивільної конфіскації незаконних активів чиновників має бути одним з першочергових інструментів, які прийме Верховна Рада ІХ-го скликання, впевнена вона.

"Серед першочергових ініціатив – це необхідність сфокусувати антикорупційний суд на справах топ-корупції. Наприклад, колишнього голови Державної фіскальної служби і т. д. Тому серед першого – антикорупційний суд повинен бути сфокусований на справах топ-корупції", – заявила Красносільська.

Крім запровадження конфіскації незаконних активів, СН хочуть перезапустити Національне агенство з питань запобігання корупції, повернути відповідальність за незаконне збагачення та розробити Антикорупційну стратегію на 2019-2023 роки.

"Можу повідомити, що Національна рада з питань антикорупційної політики, яка збиралася минулого тижня, вже визначила антикорупційну стратегію одним з пріоритетів роботи до кінця цього року", – зазначила Красносільська.

Читайте також: Нові обличчя, старі обличчя: кого з відомих політиків не буде у новому скликанні Верховної Ради

Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Крім президентського, в парламенті зареєстровані ще 13 депутатських законопроектів.

3 червня президент Володимир Зеленський вніс у парламент законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та конфіскацію незаконно придбаних активів. Законопроект передбачає введення механізму спеціальної конфіскації незаконно придбаних активів на суму понад 900 тисяч гривень – за рішенням Вищого антикорупційного суду в цивільному порядку без винесення обвинувального вироку. Однак Рада відмовилася розглядати цей законопроект.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі