Україна і Грузія оскаржили повноваження Росії в ПАРЄ

Поділитися
Україна і Грузія оскаржили повноваження Росії в ПАРЄ Делегації оскаржили повноваження РФ за різними підставами © EUROUA.com
Володимир Ар'єв нагадав, що до складу російської делегації увійшли сумнівні депутати.

Українська та грузинська делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи оскаржили повернення Росії повноважень в організації, передає "Європейська правда". Сьогодні ПАРЄ вирішить, чи підтверджувати повноваження російської делегації в Парламентській асамблеї.

Оскаржити повноваження РФ за змістовними підставами запропонувала грузинська делегатка Ніно Гогадзе. Це оскарження підтримали близько 50 депутатів.

У свою чергу глава української делегації Володимир Ар'єв оскаржив повноваження Росії в ПАРЄ з процедурних підстав. Він посилався на те, що у складі делегації РФ є депутати, яких обрали по багатомандатному округу, включаючи голоси жителів анексованого Криму. За словами Ар'єва, обрання таких людей в Державну думу Росії сумнівне.

Президентка Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є заявила про те, що рішення про підтвердження повноважень РФ прийуть сьогодні у другій половині дня.

Читайте також: Український політикум обурений рішенням ПАРЄ, Зеленський мовчить

Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації в Асамблеї.

Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії в ПАРЄ.

Після цього виконуюча обов'язки голови комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Марія Іонова допустила, що після повернення повноважень делегації Російської Федерації у ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі