Україна і Грузія заявили про перешкоджання РФ рятувальних операцій на морі і в Керченській протоці

Поділитися
Україна і Грузія заявили про перешкоджання РФ рятувальних операцій на морі і в Керченській протоці Росія вважає акваторію Чорного і Азовського морів своєю територією © Штаб ООС / Facebook
Документ щодо неправомірної діяльності РФ підтримали делегації ЄС і США

Росія продовжує ігнорувати домовленості, міжнародні протоколи і морське право.

Україна і Грузія заявили в Міжнародній морській організації (International Maritime Organization, IMO) про неправомірної діяльності Російської Федерації, яка перешкоджає пошуково-рятувальних операцій в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

"Україна та Грузія звернули увагу держав-членів ІМО на протиправну діяльність РФ, що перешкоджає пошуково-рятувальним операціям у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці. Спільний документ України та Грузії був підтриманий делегаціями країн ЄС та США", - повідомив заступник постійного представника України при ІМО дипломат Віталій Мошківський на сторінці в Facebook в п'ятницю, 18 січня.

Як повідомлялося, раніше Україна висловила в IMO протест у зв'язку з неправомірним розширенням радіостанцією "НАВТЕКС-Новоросійськ" району обслуговування на акваторію Азовського моря і Керченської протоки.

На початку 2019 року повідомлялося, що Україна підписала з Росією протокол про квоти вилову риби в Азовському морі. Як зазначали у Держрибагентстві, відсутність протоколу спільної українсько-російської Комісії з питань рибальства в Азовському морі могло надати силовим структурам РФ можливість посилити тиск на українських рибалок.

У статті для DT.UA радник міністра закордонних справ Тарас Качка писав про те, що скільки б не повторювала Росія мантру про "внутрішнє море" - статус, через який нібито Азовське море й Керченська протока відрізані від міжнародного морського права по лінії від мису Киз-Аул в Криму до лінії мис Залізний Ріг на Таманському півострові, це твердження не переб'є суворої правди: РФ порушує міжнародне морське право, і це не може не викликати реакції міжнародної спільноти. Детальніше читайте у матеріалі "Серйозний погляд на Азов з Європейського парламенту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі