Український Конгресовий комітет Америки засудив рішення ПАРЄ повернути Росію в Асамблею

Поділитися
Український Конгресовий комітет Америки засудив рішення ПАРЄ повернути Росію в Асамблею ПАРЄ забула про власні рішення і висновки © twitter.com/PACE_News
Рішення ПАРЄ повернути Росію в Асамблею можна назвати ганебним і таким, що призводить до втрати довіри.
Український Конгресовий комітет Америки (УККА) вважає, що рішення повернути в Асамблею Росію без всяких- умов ставить під сумнів майбутнє існування Ради Європи.

УККА - найбільше представництво української громади в США розповсюдило заяву, яка пояснює позицію Конгресового комітету, повідомляє Укрінформ.

"В результаті безпрецедентного тиску і фінансового шантажу Російської Федерації Парламентська асамблея Ради Європи беззастережно поступилася свою правомірністю, відновивши право голосу Російської Федерації, ігноруючи власні висновки про те, що Росія неодноразово порушувала Статут Ради Європи та зобов'язання Росії перед Радою", - підкреслюється в заяві.

У цьому зв'язку нагадується, що після російського вторгнення РФ в Україну у 2014 році ПАРЄ РФ позбавила права голосу і прийняла резолюції, що засуджують дії Росії:

- за порушення прав меншин у Криму, зокрема кримських татар і українців;

- за обмеження доступу до Криму міжнародним організаціям, включаючи органи з прав людини Ради Європи;

- за припинення роботи кримськотатарського телеканалу ATR, загрози кримськотатарською організаціям, заборона діяльності кримськотатарського Меджлісу заборона повернутися в Крим членам парламенту України Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову.

З 2015 року ПАРЄ прийняла численні резолюції, які вимагали від РФ вивести російські війська, звільнити всіх заручників, військовополонених і незаконно утриманих осіб, а також негайно скасувати незаконну анексію Криму.

Крім того, нагадується про відмову Росії виконувати рішення Трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків і судів; про оголошення офіційних звинувачень, що стосуються збиття російською системою ППО цивільного рейсу MH-17; про застосування хімічної зброї в Солсбері; а також про активне прагнення Кремля дестабілізувати демократію по всій Європі.

УККА засуджує рішення Ради Європи відновити повноваження Росії в ПАРЄ і виступає разом з народами України, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини щодо їх рішучого демаршу в ПАРЄ. Позиція незгоди цих делегацій, продемонстрована європейському континенту, ставить під сумнів майбутнє Ради Європи, яка, на їх думку, "втрачає довіру людей, яких вона захищає", - зазначили в Комітеті.

Читайте також: Делегації шести держав приєдналися до демаршу України в ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи повністю відновила повноваження Росії в організації. За відповідне рішення проголосувало 116 депутатів, проти – 62, утрималися – 15.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. "За" резолюцію проголосували 118 делегатів, "проти" - 62, і 10 осіб утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Проти в повному складі проголосувала делегація України і Грузії, а також більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Британії і Швеції.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

У день голосування представники української делегації поскаржилися, що Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні найважливішого засідання. Президент відреагував на рішення ПАРЄ лише через 11 годин: його пресслужба поширила заяву про "стурбованість і розчарування" глави держави.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі