В адміністрації Трампа не хочуть "пекельних санкцій" проти Росії через бізнес там

Поділитися
В адміністрації Трампа не хочуть "пекельних санкцій" проти Росії через бізнес там Нічого особистого - тільки бізнес © depositphotos / doomu
Документ пропонує карати фізичних і юридичних осіб Росії, причетних до тиску Кремля на Україну

Законопроект про нові санкції США проти Росії може і не бути затверджений у нього є безліч супротивників з адміністрації Трампа, яких підтримує сам президент США.

Адміністрація Трампа чинить негласний опір законопроекту сенатори Ліндсі Грема, який пропонує поширити санкції на російські банківський і газовий сектори і на держборг РФ.

Про це повідомляє The Daily Beast, передає Укрінформ.

"Один із чиновників Державного департаменту у вівторок надіслав голові профільного комітету Сенату лист обсягом 22 сторінки проти нового проєкту санкцій", - пише видання.

Як уточнюється, йдеться про законопроєкт сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який нещодавно підтримав комітет Сенату з питань міжнародних відносин. Документ пропонує карати фізичних та юридичних осіб Росії, причетних до тиску Кремля на Україну, а також до втручання у президентські вибори в США, у справи Сирії та переслідування дисидентів у РФ. Сам Грем назвав його "законопроєктом пекельних санкцій".

У згаданому листі вказується, що адміністрація Трампа виступає "рішуче проти" законопроєкту, якщо до нього не буде внесено низки змін. Також наголошується, що проєкт Грема може "завдати шкоди європейським союзникам Америки" та "порушити трансатлантичну єдність щодо чинних американських санкцій проти Росії".

Крім того, чиновник адміністрації підкреслив, що законопроєкт "загрожує світовим енергетичним, товарним, фінансовим та іншим ринкам", оскільки спрямований "майже на весь спектр зовнішньої комерційної діяльності з Росією".

Як зазначає видання, в адміністрації Трампа стверджують, що санкції можуть уразити американські банки, які працюють у Росії, а також завдати шкоди активам менеджерів зі США.

Як повідомлялося, міжнародний комітет Сенату США ухвалив 17 голосами проти п'яти проєкт закону "Акт захисту американської безпеки від агресії Кремля" (Defending American Security from Kremlin Aggression Act, DASKA). Аби набути чинності, документ має бути ухвалений обома палатами Конгресу і підписаний президентом США.

Як повідомлялося, 12 вересня ЄС ще на півроку продовжив санкції проти РФ за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Крім того, зараз діють санкції стосовно окремих секторів російської економіки (в силі до 31 січня 2020 року) і санкції за незаконну анексію Криму і Севастополя (в силі до 23 червня 2020 року).

Санкції проти Росії були вперше введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року. У березні 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які мали бути виконані до кінця 2015-го.

Санкції проти Росії ввели Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Україна, Японія та інші держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі