Захист Стерненка готує апеляцію на "ганебне рішення" про запобіжний захід — активіст

Поділитися
Захист Стерненка готує апеляцію на "ганебне рішення" про запобіжний захід — активіст 11 червня СБУ повідомила Сергію Стерненку про підозру в навмисному вбивстві й незаконному носінні холодної зброї
"Ризик знищити речі і документи суддя вважає недоведеним. Але суддя вважає, що є ризик, що я буду переховуватись та можу впливати на свідків".

Сергій Стерненко повідомив, що наразі вже отримав ухвалу Шевченківського суду Києва про обраний йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Про це громадський активіст написав у своєму Telegram-каналі.

За його словами, суд не підтримав аргумент прокурорів про те, що він нібито може знищити речі та документи, пов'язані зі справою. На засіданні, яке відбулося 15 червня, йшлося про те, що з моменту нападу на активіста минуло вже два року, тому доказів, які можуть свідчити проти Стерненка, вже немає.

"Ризик знищити речі і документи суддя вважає недоведеним. Але суддя вважає, що є ризик, що я буду переховуватись та можу впливати на свідків, тому що мені інкримунують статті 115 (умисне вбивство – ред.). І все. Тобто він обґрунтовує ризики виключно тяжкістю злочину, який мені інкримінують. Крім того, що це абсурдно, практика ЄСПЛ прямо забороняє саму лише тяжкість покарання класти в обґрунтування", – пише Стерненко.

Громадський активіст зазначає, що посилатися на практику Європейського суду з прав людини при винесенні такого рішення теж не можна.

"Рішення абсурдне та протиправне. Готуємо апеляцію", – підсумував він.

Читайте також: ТСК щодо нападів на активістів відзвітувала в Раді про справи Гандзюк, Стерненка та Гольник

Напередодні Шевченківський суд обрав активісту запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Однак, згідно з рішенням суду, відбувати домашній арешт Стерненко мав за місцем прописки. А прописаний активіст у військовій частині в Одесі. На переконання Стерненка, саме генпрокурорка Венедіктова замовила рішення суду, яке неможливо виконати, оскільки активіст не має доступу до військової частини в Одесі, де зареєстрований.

15 червня було друге засідання з обрання активісту запобіжного заходу. У той же день поліція затримала біля суду кількох учасників акції в підтримку Стерненка. Поліцейські застосували силу до затриманих, і не пустили до них волонтерів "Червоного хреста".

11 червня СБУ повідомила Сергію Стерненку про підозру в навмисному вбивстві й незаконному носінні холодної зброї.

Докладніше читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, що може підірвати Україну?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі