Молодий десант

Поділитися
Обрання на посаду київського міського голови Леоніда Черновецького за масштабами політичного потрясіння і наслідків для столиці іноді прирівнюють до подій помаранчевої революції...

Обрання на посаду київського міського голови Леоніда Черновецького за масштабами політичного потрясіння і наслідків для столиці іноді прирівнюють до подій помаранчевої революції. Зміна владної вертикалі розпочалася настільки масштабно, що торкнулася й молодіжного середовища. Зокрема передвісником прогнозованих кадрових змін у молодіжному відомстві столиці став Форум молоді міста Києва, який відбувся у середині травня. Столична молодь погрозила кулаком у бік старої влади і сказала своє «фе» тим її представникам, які дивом залишилися на своїх насиджених місцях. За класичною схемою, юнацький максималізм поєднався із прагненням до змін.

За словами голови департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту Олександра Яреми, першою ластівкою змін стало обрання багатьох молодих людей до рад різних рівнів. Рецептів, як стати депутатом у юному віці, безліч. Однак ані працьовитість, ані цілеспрямованість, ані харизма, ані наявність у голові кількох роботящих бджіл не гарантують молодій людині місця у владі. Як свідчать політичні будні вітчизняного зразка, найнадійнішим фактором, який дозволяє влитися в лави владущих у віці, коли ровесники за папірець із зображенням Франка (або Грушевського — якщо пощастить) стоять на мітингах та демонстраціях, є наявність кревних зв’язків із сильними світу цього.

Партійні списки рясніють юними особами з промовистими прізвищами і не менш промовистим походженням. Так, наймолодшими депутатами Верховної Ради називають 25-річних Віктора Януковича-молодшого (Партія регіонів) та сина бізнесмена Ігоря Суслова Євгена Суслова (БЮТ), який із досвіду роботи в м. Сквира Київської області також відомий як наймолодший мер України. Від Партії регіонів до парламенту п’ятого скликання потрапив і син оголошеного у міжнародний розшук екс-губернатора Сумщини Володимира Щербаня 32-річний Артем Щербань. У Київміськраді теж створено якнайсприятливіше середовище для політичних чад: тут пустять своє коріння 27-річний син мера Степан Черновецький та їхній зять — 29-річний В’ячеслав Супруненко, 26-річний син екс-голови Держкомітету зв’язку та інформатизації України Станіслава Довгого Олесь Довгий, 28-річний син лідера парламентської фракції «Регіонів» Раїси Богатирьової Олександр Богатирьов, 32-річний син заступника міністра АПК Віктора Пабата Олександр Пабат і його ровесник Сергій Череп, син Валерія Черепа, який до минулого року очолював Комітет із будівництва, архітектури та житлової політики України. Регіони теж не відстають. У Дніпропетровській міській раді осіли родичі опального екс-прем’єра Павла Лазаренка — син Олександр та брат Іван, в Одеській міській раді — дочка колишнього голови ЦВК Сергія Ківалова Тетяна Ківалова, у Донецькій обласній раді — син заступника голови цієї ради Сергій Близнюк та син загиблого нардепа Євгена Щербаня Руслан Щербань.

З огляду на це, нікого, мабуть, не здивувало б призначення на посаду начальника Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА Сергія Березенка — племінника Анатолія Матвієнка, який донедавна обіймав посаду заступника голови секретаріату президента України. Про можливість такого призначення почали говорити після проведення форуму київської молоді, організаторами якого виступила низка громадських організацій, зокрема й Український молодіжний собор та Союз молоді регіонів. За підсумками було ухвалено резолюцію, в якій представники молодіжних організацій визнали виняткову роль Леоніда Черновецького у формуванні столичної молодіжної політики і закликали його до кадрових ротацій, щоправда без зазначення конкретних прізвищ. Їх можна було почути в кулуарах форуму.

Обраний за списками Блоку Черновецького, у свої 22 роки Сергій Березенко є гендиректором ТОВ «Українська бурова компанія» і наймолодшим депутатом Київміськради. «Засвітився» Березенко восени минулого року, коли очолювана ним молодіжна організація «Український молодіжний собор» після розколу в Українській республіканській партії «Собор», на противагу Левку Лук’яненку, який із частиною партійців примкнув до БЮТу, стала на бік Анатолія Матвієнка і назвала його своїм «духовним лідером». Підтримати дядька у ті буремні часи було святим ділом, бо Матвієнко тоді не лише втратив партію, а й позбувся крісла прем’єр-міністра Криму. «Ми пов’язані родинними узами, але вони не є визначальним фактором у моєму житті», — заявив пізніше Березенко в одному з інтерв’ю.

Нині Сергій Березенко мітить на місце більш ніж удвічі старшого за себе, 48-річного Олександра Кулика, який гріє крісло ватажка головного молодіжного відомства столиці вже майже десять років (з листопада 1996 року). Весь цей час Кулик входив до омельченківської владної конфігурації, яку представники молодіжних організацій розкритикували як таку, що не створила «реальних передумов для розвитку молодого покоління киян» і в яку тільки лінивий не хотів кинути камінь. Проте, зовсім як у прислів’ї «всяк кулик до свого болота звик», Олександр Михайлович досі залишається у своєму кріслі й досить промовисто дає зрозуміти, що хоче залишитися там і надалі, якщо на те буде воля нового мера.

Сам Леонід Черновецький до реформування молодіжного відомства ще не дійшов, проте вже всерйоз узявся за освіту. «Терпіти те, що сьогодні у школах витворяється, — це ще треба мати дар, і корупція сягнула шкільних парт, і ми це чудово знаємо», — заявив він журналістам. Для реформування освіти Черновецький навіть спеціально взяв до себе в команду Віталія Журавського, який обіймав посаду першого заступника міністра освіти, з тим, «щоб він розбурхував систему».

Очевидно, не за горами день, коли градоначальник зверне увагу і на стан молодіжної політики в столиці. Схильність Леоніда Черновецького роздавати владні портфелі людям зі свого оточення не може не тішити лобістів від молодіжних організацій. Подейкують, що саме Сергій Березенко є основним радником Леоніда Черновецького з питань молодіжної політики.

Принаймні саме йому як наймолодшому депутатові Київміськради було доручено проаналізувати стан молодіжної політики у столиці. З доповіді, виголошеної на вищезгаданому Форумі молоді Києва, постав збірний образ молодого киянина: безробітний, погано освічений бомж, до того ж схильний до скоєння злочинів. У дусі, притаманному представникам старшого покоління, молодь знову розглядалася не як суб’єкт, а як об’єкт молодіжної політики. Поліпшити ситуацію, на думку Сергія Березенка, допоможе реформування управлінь молоді, сім’ї, спорту і туризму, які київська влада повинна розглядати в єдиному ключі. Це, на його думку, приведе до оптимізації роботи всіх муніципальних структур, діяльність яких пов’язана з молодіжною політикою.

Секретар Київміськради Олесь Довгий заявив, що вже прийнято перші рішення стосовно будівництва муніципального житла. Перші квартири, за його словами, надаватимуться молодим сім’ям безоплатно або за ціною, значно нижчою від ринкової. Результати Олесь Довгий пообіцяв «уже в найближчому місяці». З яких фондів надаватиметься безплатне житло, які саме молоді сім’ї отримуватимуть його і чому квартири, куплені за гроші, будуть муніципальними, пан Довгий так і не пояснив. Столичну молодь запевняли, що з приходом до влади нової команди на чолі з Черновецьким на неї зійде благодать. «Усі програми у сфері розвитку сім’ї, молоді та спорту буде запроваджено поступово, обережно, продумано і лише на користь молоді», — заявив Олесь Довгий.

Так це чи ні, чи відбудуться зміни у головному молодіжному відомстві столиці й чи не поміняє нова влада «шило на мило», покаже час. А поки що пересічні юнаки і дівчата мало цікавляться політикою й переконані, що кадрові рокіровки згори їм допоможуть мало.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі