Американсько-українська ракета доставить вантаж на МКС

Поділитися
Американсько-українська ракета доставить вантаж на МКС © DT.UA
Ракети-носій середнього класу "Антарес" була запущена 15 лютого.

Американсько-українська ракети-носія середнього класу "Антарес" відлетіла із Центру космічних польотів на острові Уоллопс, США 15 лютого о 22 годині 21 хвилині за київським часом. Вона вивела на орбіту 13-й автоматичний вантажний корабель Cygnus, який має доставити на МКС корисний вантаж масою 3750 кг на замовлення NASA, передає пресцентр конструкторського бюро "Південне".

За даними НАСА, нинішня місія має три основні завдання. На Міжнародну космічну станцію буде доставлено мобільну лабораторію SpaceLab для вирощування тканин і клітин – швидкодіючу високопродуктивну платформу для проведення складних біологічних експериментів в умовах космосу. Також доправлять космічну теплицю Plant Habitat-02.

Після того як Cygnus залишить МКС, буде проведено ряд експериментів під час запланованої місії дослідження The Spacecraft Fire Experiment-IV (Saffire-IV) з вивчення впливу високих температур на різні матеріали в умовах космосу.

"Ракета-носій складається з двох ступенів та космічного вантажного корабля Cygnus (третій ступінь). Основну конструкцію першого ступеня PH "Антарес" розробило КБ "Південне", а виготовило ВО "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" у кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів) та ін.", - розказали у конструкторському бюро "Південне".

Підготовку ракети до пуску, її випробування та пуск разом зі спеціалістами NASA виконувало українське бюро. Українські спеціалісти у режимі реального часу вони приймали та оброблювали телеметричну інформацію з території КБ "Південне".

Cygnus-13 – черговий корабель, який запустила американська корпорація Northrop Grumman за контрактом з NASA у рамках другого етапу постачання МКС, який передбачає ще, як мінімум, чотири місії.

Cygnus проведе в космосі приблизно п'ять тижнів. Після відстикування від МКС на космічному апараті буде увімкнено рушійну установку, корабель відійде від станції на безпечну відстань, а після формування орбіти сходження увійде у щільні шари атмосфери та зруйнується над Тихим океаном.

Раніше, КБ "Південне" представило місячний посадковий апарат. Апарат розроблений для досліджень місячної поверхні. Він може доставити на супутник Землі до 150 кілограмів корисного вантажу з можливістю триразового перельоту з науковим обладнанням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі