Астрономи назвали Меркурій "фабрикою льоду"

Поділитися
Астрономи назвали Меркурій "фабрикою льоду" Лід на Меркурії зберігається в приполярних областях © NASA
Температура сонячної сторони планети може підніматися до 400 градусів Цельсія.

Вчені з Технологічного інституту Джорджії описали механізм формування і накопичення льоду на найближчій до Сонця і дуже гарячій планеті – Меркурії. Як повідомляє Naked science, все починається з сонячного вітру, який бомбардує поверхню планети.

Меркурій досить багатий водним льодом. На думку дослідників, більшу частину води на планету, як і на Землю, доставили астероїди. Деяка її кількість зберігається у вічній тіні кратерів на полюсах планети. Денна ж сторона Меркурія може розігріватися до 400 градусів Цельсія.

Цей контраст перетворює Меркурій на самостійний "хімічний реактор", здатний виробляти воду, яка частково зберігається у приполярних областях планети. Механізм утворення льоду був описаний ще в 1960-х роках, але тепер дослідникам вдалося застосувати його до умов цієї планети.

Все починається з сонячного вітру – потоку частинок, який бомбардує поверхню планети і складається в основному з протонів. Взаємодіючи з мінералами на поверхні Меркурія, протони здатні зв'язуватися з ними, утворюючи гідроксильні групи (ОН). У свою чергу, гідроксили можуть вивільнятися з молекул завдяки високим температурам на денній стороні планети. Вільні ОН-групи взаємодіють одна з одною з утворенням молекул водню і води. Більша їх частина випаровується в космос або знову розпадається під дією сонячного вітру.

Разом з тим, деяка кількість встигає перейти в приполярні області і сховатися в їхній тіні. Без атмосфери перенесення тепла ускладнене, тому біля полюсів Меркурія льодовики зберігаються століттями. За оцінками вчених, за період трьох мільйонів років такий механізм здатний накопичити близько 11 мільярдів тонн водного льоду, що становить близько 10% його кількості на планеті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономам вдалося виявити на околицях Сонячної системи небесне тіло, яке може бути "втраченою ланкою" еволюції планет. Існування подібних об'єктів було передбачено ще 70 років тому, але раніше виявити їх не вдавалося.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі