Екіпаж МКС перестикував корабель "Союз МС-13" для прийому робота Федора

Поділитися
Екіпаж МКС перестикував корабель "Союз МС-13" для прийому робота Федора "Союз МС-13" перестикувати до іншого модуля МКС © NASA
Друга спроба стиковки корабля з роботом на борту відбудеться 27 серпня.

Екіпаж Міжнародної космічної станції в ручному режимі перестикував пілотований корабель "Союз МС-13" з одного модуля на інший. Це дозволить зробити другу спробу стикування корабля "Союз МС-14", на борту якого знаходиться робот Федор, повідомляє ВВС.

На борту "Союз МС-13" знаходилися його командир Олександр Скворцов та бортінженери Лука Пармітано і Ендрю Морган. Вони відстикували корабель від модуля "Звезда" і в ручному режимі пристикувався його до модуля "Поиск", куди не зміг пристикуватися "Союз МС-14".

Корабель повинен був пристикуватися до МКС вранці 24 серпня, але підійшов до неї на відстань 99 метрів, завис, а потім почав відхід на безпечну відстань 279 метрів.

За відомостями джерела в ракетно-космічній галузі, причиною невдачі стала відмова одного напівкомплекту системи зближення "Курс-НА" на борту станції, повідомляє Naked science. Стиковка корабля в автоматичному режимі була неможлива через те, що на "Союзі" була відсутня необхідна система. Цю інформацію підтвердили і в NASA, а офіційних коментарів від "Роскомосу" поки не було.

"Все було нормально приблизно до дальності метрів 200, далі у нас пішли коливання, що раніше не зустрічалися, і на етапі причалювання ми зрозуміли, що в автоматичному режимі зістикувати не вдасться. <...> Корабель "Союз" знаходиться в автоматичному польоті, він нами жодним чином не втрачений. Вся апаратура працездатна", - заявив керівник польоту російського сегменту МКС, космонавт Володимир Соловйов.

Повторна спроба стиковки корабля запланована на 6:12 27 серпня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Після стиковки космічної вантажівки Dragon компанії SpaceX зі станцією в травні цього року керівник Центру підготовки космонавтів (ЦПК) імені Гагаріна Павло Власов заявив про появу запаху спирту на МКС. У ЦПК заявили про те, що концентрація сполуки підвищилася з однієї десятої міліграма до шести міліграмів на кубічний метр. Після включення системи очищення повітря її вдалося знизити приблизно до двох міліграмів.

У NASA заявили про те, що концентрація речовини в повітрі станції не несе ніякої загрози для екіпажу станції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі