NASA виявило органіку на об'єкті Арокот

Поділитися
NASA виявило органіку на об'єкті Арокот Поверхня Арокоту покрита толінами © NASA
Апарат New Horizons пролетів повз небесне тіло 1 січня 2019 року.

NASA заявило про те, що об'єкт Пояса Койпера Арокот, який є найвіддаленішим об'єктом Сонячної системи, який коли-небудь відвідував космічний апарат, покритий органічними молекулами. Їх називають "толіни", повідомляє "Популярная механика".

Апарат New Horizons пролетів повз об'єкт 1 січня 2019 року. Завдяки даними, які він зібрав, вченим вдалося вивчити геологію, склад і історію далекого астероїда більш детально. Зокрема, дослідники з'ясували, що злиття двох половин, з яких складається Арокот, сталося в результаті не зіткнення, а дотику двох об'єктів. Ймовірно, що подібним чином формувалися й інші об'єкти Пояса Койпера.

Про те, що поверхня астероїда пофарбована в червоний, вчені знали ще з 2016 року. Передбачалося, що такий колір їй надають толіни, які червоніють, вступаючи у взаємодію з більш простими вуглецевовмісними молекулами, ультрафіолетом або космічними променями.

Новий аналіз з борту New Horizons, підтвердив цю здогадку - Арокот повний толінів. Дослідження також показало, що Аррокот багатий метанольним льодом - більш простою органічною молекулою, а також містить невелику кількість водного льоду.

Толіни могли бути утворені на Арокоті у Сонячній туманності або ж вони ще більш давні і потрапили на астероїд з гігантської молекулярної хмари, яка зруйнувалася, щоб створити Сонце.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі